Dětský den na letišti: největší atrakcí bylo popelářské auto

26/5/2013
Brno, letiště – Ani silný vítr a všudypřítomný hluk motorů neodradil návštěvníky dnešního dětského dne na letišti v brněnských Tuřanech od obdivného pozorování letadel a vrtulníků.

Jednou z největších atrakcí dětského dne na letišti bylo popelářské auto. Foto: Hana Březinová„Děti jsem nechal doma, když je škaredě, a vyrazil jsem letos sám. Mám rád letadla a techniku, takže jsem se chtěl podívat, jaké typy tu budou k vidění zblízka. Trochu mě ale zklamalo, že tu je víc stánků s jídlem než letadel,“ okomentoval akci Patrik Dočekal, který je jejím pravidelným účastníkem.

Jitka Kašparovská z nedaleké Slatiny se na akci vydala s šestiletým synem a jeho sestrou v kočárku. „Jsme tady se synem už poněkolikáté. Má rád auta a letadla takže sem každý rok alespoň na chvíli musíme,“ řekla.

Hned u vchodu děti lákaly také nafukovací atrakce, které nabízely možnost vyzkoušet si běh s gumovým lanem, připevněným k zádům, rodeo jízdu na láhvi o limonády nebo boj s tyčí v nafukovacím ringu.

A stánky se suvenýry a všelijakým občerstvením opravdu celé akci dominovaly. Kromě nich ale byla na letištní ploše také spousta netradičních atrakcí, například nafukovací horolezecká stěna, dětské motokáry, volejbal, nafukovací fotbal a podobně. Pokud návštěvníci prošli celou plochu, byl k vidění i juniorský motokros.

Přestože vstupné na dětský den se neplatilo, na některé atrakce, třeba jízdu v obrněném transportéru, už museli návštěvníci sáhnout do peněženky. Z těch neplacených atrakcí pak slavilo největší úspěch popelářské auto. Fronta nadšených dětí, které se do něj chtěly posadit, daleko převýšila všechny ostatní.

Hana Březinová
Autorka je studentkou Fakulty sociálních studií MU v Brně,
více informací na www.fss.muni.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en