Děti soutěžily v Olympii o pyramidu dárků

28/5/2016

Děti si dnes svůj den v Olympii užívaly. Foto: Matěj ŘíhaModřice, Olympia - Jednu hodinu po poledni se modřické nákupní centrum Olympia u Brna naplnilo dětmi hledajícími jednu z mnoha možností k oslavě jejich dne - Dne dětí. To, že bylo z čeho vybírat, naznačuje už jen zaplnění větší části centra. Organizátoři pro děti připravili jedenáct soutěžních stanovišť, které prověřovaly znalosti i sportovní nadání. Za odměnu pak účastníky čekala cukrová vata nebo dárek z velké pyramidy cen.

Náročný den čekal i vystupující dětské tanečníky ze skupiny Starlet, kteří dojeli do Olympie přímo z taneční soutěže. „Myslím, že se nám vystoupení podařilo. Některé děti tančily s námi. Viděl jsem i jednoho, který si to opravdu užíval. Byl ještě dost malý, ale třeba bude chtít tancovat jako my," svěřil se desetiletý tanečník Viktor.

Zkrátka nepřišli ani milovníci pěkného počasí, které čekala venku před areálem další zábava. Jedno ze stanovišť zajišťoval například Červený kříž - děti se tam mohly naučit první pomoc. Nejen malá Kristýnka si tak mohla na zdravotnici vyzkoušet stabilizační polohu. „Je důležité zasvětit děti do první pomoci už v raném věku," uvedla maminka Kristýnky Petra Borkovcová.

Vedle dětských atrakcí si mohli užít i dospělí, kupříkladu při sledování fotografování automobilu Lamborghini českého týmu Angels Vampires, které jako jediné závodilo v závodu milionářů Gumball 3000. I z této podívané však měly velkou radost i děti. Podobně jako dvanáctiletý Jakub i mnozí jiní možná snili o tom, že jednou budou mít právě takové auto.

Radost z akce měla i organizátorka dětského dne Nina Pešková. „Loni se nám akce povedla a letos to vypadá, že bude ještě lepší. Připravili jsme pro děti i kolotoče zdarma a pro rodiče akci, kdy mohli získat při větším nákupu dětské triko s vlastním potiskem zdarma," řekla.

Matěj Říha
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

cz en