V zoo na Mniší hoře dnes baví děti nejen zvířata, ale i dospělí

4/6/2016

Brno, zoologická zahrada - Surikaty se dočkaly jako první. Jejich krmení komentoval dnes ráno na dětském dni v brněnské zoologické zahradě herec Michal Bumbálek z brněnského Národního divadla. Dětský den začal už v devět hodin a hned ráno se tvořily u vchodu menší fronty. Mimo komentované krmení zvířat mohou děti vidět také ukázky karate a představit se jim přišli i psovodi brněnské městské policie.

Děti však dopoledne lákala zejména zvířata. Další komentovaná krmení se odehrávala vždy po půlhodině. Na řadu přišli i lachtani medvědí, jejichž krmení komentovala herečka Pavla Vitázková z Městského divadla Brno. Právě na lachtany se už od rána těšila jedna z malých návštěvnic, Lucie. Další z dětských návštěvníků, Viki, se těšil na tygra, jeho maminku Blanku Vargovou zase zaujaly soutěže pro děti.

Děti si na akci, která trvá až do osmi hodin večer, mohou vyzkoušet například překážkovou dráhu nebo skákací boty. Ivan Sklenář navštívil dětský den právě kvůli nim. „Skákací boty tady má dnes na starost příbuzný, přišel jsem ho podpořit," uvedl. To jeho dcera Kristýna fotila zvířata. Nejvíce se těšila na pandy červené. Mnohé děti využily také malování na obličej - mohly se tak nechat proměnit třeba v tygra nebo jiné zvíře.

Hravou formou se malí návštěvníci mohou rovněž dozvědět něco o svých vrstevnících s mentálním postižením. Zajistila to obecně prospěšná společnost Velvet Smile. Na akci nechybí hasiči, kteří předvádějí svou činnost.

Dětský den se podle mluvčí zoologické zahrady Moniky Brindzákové vyplatí. „Rodiny s dětmi jsou našimi stěžejními návštěvníky. Je to také možnost, jak se mohou ukázat naši partneři, jako je třeba Kometa Brno, Národní divadlo Brno nebo Velvet Smile," vysvětlila Brindzáková.

Dětský den v zoo nazvaný Dospělí baví děti uspořádala brněnská zoologická zahrada podruhé. Děti lákají nejvíce zvířata, ale zoologická zahrada má dobrou zkušenost také se soutěžemi, do kterých se děti za malou odměnu rády zapojují.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
v
íce informací na www.munimedia.cz

cz en