Premiérové Brněnské kolo bavilo na Biskupském dvoře děti i dospělé

17/6/2017
Brno, Biskupský dvůr - Dětští hrdinové a hravá forma muzikálu Brněnské kolo naznačují, že jde o představení primárně pro děti, na sobotní premiéře se však dobře bavili i dospělí.

„Muzikál se mi moc líbil, byl oddechový, ale také dost zábavný, nasmála jsem se," potvrdila například jedna z divaček Marie Konečná. Nadšená byla i Veronika Mrázová. „V Brně sice bydlím celý život, ale díky muzikálu jsem se až teď o svém rodném městě dozvěděla spoustu zajímavostí," řekla.

Autoři zasadili příběh do současnosti a dobře známého prostředí - Moravského zemského muzea, které je od jeviště na Biskupském dvoře jen pár kroků. Když se ale v roce 2017 věci kvůli ztracenému strýčkovi a dvěma zlodějíčkům zvrtnou, je na čase povolat osobnosti z brněnské historie. A jakmile se objeví osobnosti z nejrůznějších historických okruhů, je o zábavu postaráno.

Na brněnských divadelních prknech tak nemůže chybět postava Johanna Gregora Mendela, diváci se ale seznámí i s Jiřím Birkem, autorem brněnského kola, svérázným loupežníkem Babinským či s příběhem krásné Nataši Gollové. A na konci je odhaleno jedno velké tajemství...

V hlavní roli muzikálu jako tajemný vědec profesor Cajthaml zazářil Michal Isteník, dvojice grázlíků Vingla a Maňase, kteří si dělají zálusk na nejproslulejší artefakt muzea, Věstonickou venuši se zhostilo sehrané duo Ondřej Studénka a Jakub Uličník. Muzikál vznikl z pera Karla Cóna, Stanislava Slováka, Jana Šotkovského a Petra Štěpána pod režijní taktovkou jednoho z autorů, Stanislava Slováka.

Diváci mají možnost tento rodinný muzikál v open-air provedení na Biskupském dvoře zhlédnout v osmi reprízách až do 13. července.

Sobotní premiérou Brněnského kola zahájilo Městské divadlo Brno letní sezónu, která se už tradičně ponese ve znamení muzikálů na Biskupském dvoře. Muzikál nejen zábavnou formou připomněl brněnské pověsti, historky a legendy, ale také oslavil 200. narozeniny Moravského zemského muzea.
Dominika Bayerová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en