Anketa: Ohňostroje na Špilberku mají své kouzlo

15/6/2013
Brno, Špilberk – Náhodně oslovení návštěvníci ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis odpovídali v době pátečního závěrečného představení na otázku jak se jim show i další akce končícího festivalu Brno – město uprostřed Evropy líbí. Odpovědi nepřekvapily: Líbí...

Poslední letošní ohňostroj. Foto: Robert VystrčilLenka Přerovská, 29 let, baristka, Brno
Ohňostroj byl překrásný, jako vždycky. Mám ráda Zorbu, takže jsem si tady na ulici i s kamarádkou zatančila, což na přehradě nešlo. Žádné jiné akce k ukončení festivalu jsem se ale kvůli práci nezúčastnila.

Zdeňka Koudelníková, 31 let, na mateřské dovolené, Mokrá – Horákov
Moc se nám to se synem dneska líbilo. Na Špilberku to má vždycky své kouzlo a taky jsme zase viděli nějaké nové efekty. Na přehradu se většinou nedostaneme, tak to pro nás byl letos první ohňostroj.

Markéta Slavětínská, 45 let, provozní, Brno
Moc miluju hrady i zámky, takže na ohňostroj na Špilberk chodím každý rok. Má to úplně jiné kouzlo. Na přehradu se mi jezdit nechce, takže nemám s čím porovnat. Nicméně dnes to bylo velmi líbivé a propracované. Jen mi k tomu chyběla hudba, protože jsem doma zapomněla sluchátka.

Vojtěch Kotrla, 24 let, student, Kuřim
Ohňostroj byl super, fandil jsem mu, i když je nesoutěžní, protože ho dělají Češi. Hodně se mi líbila hlavně závěrečná část. Klidně mohl být i delší. Sice jsem už letos viděl dva, ale pořád mě to baví. Ze závěrečných akcí jsem dneska byl ve městě na Slavnosti masek. Bylo to hodně zajímavé a hlavně různorodé. Třeba ti pankáči mě fakt dostali.

Patrik Szotkovski, 35 let, správce IT, Brno
Překvapilo mě, že byl tak krátký. S přítelkyní jsme letos obrazili všechny ohňostroje, ale ten závěrečný nic moc. Jinak jsme se dneska byli podívat na ta kola na náměstí svobody a ty kousky co tam předváděli, to teda bylo něco. Už se zase těšíme na příští rok, myslím, že zase zvládneme všechny ohňostroje.

Jana Bělohlávková, 21 let, studentka, Pardubice
Kvůli ohňostroji jsem zůstala v Brně, že pojedu domů až zítra. A ohňostroj byl tak průměr. Ty soutěžní jsou samozřejmě lepší. Ale hodně se mi líbily doprovodné akce na závěr festivalu. Myslím velocipedisty a ty masky, které chodily městem. Některých těch chlapů jsem se až lekla!

Hana Březinová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en