Zbrojovka oslavila stoleté výročí se svými fanoušky

9/6/2013

Zbrojovka dnes slavila 100 let. Foto: Martina UčňováBrno, stadion Srbská – Hry pro děti, autogramiády, koncert a dvě fotbalová utkání. Takový program si připravila Zbrojovka pro fanoušky, kteří dnes přišli spolu s hráči současnými i bývalými oslavit kulaté výročí brněnského klubu.

Organizátoři si pro děti i dospělé připravili zábavu ve sportovním duchu. Střílení na hokejovou bránu, vzdušný fotbal, malování na obličej. A komu se v parném dni nechtělo příliš hýbat, mohl si alespoň vystát frontu na podpisy oblíbených brněnských hráčů hokejové Komety. „Nejradši máme Leoše Čermáka a Kubu Svobodu, ale dneska určitě Kometa nevyhraje. Fandíme Zbrojovce,“ říkají mladí fanoušci Filip a Martin, kteří posbírali podpisy všech komeťáků.

Hlavním bodem oslav jsou dvě fotbalová utkání. V exhibici se od šesti hodin představili hráči hokejové Komety proti výběru legend a fanoušků fotbalové Zbrojovky. V osm pak začal lákavý souboj současných hráčů Zbrojovky se slovenským mistrem Slovanem Bratislava.

První zápas byl až do dvacáté minuty vyrovnaný, pak ale fotbalisté ukázali svoji převahu nad hokejisty a v poločase už vedli 3:0. „Škoda, že nehraje Peťa Švancara, to by byl pak teprve fotbal pro fanoušky,“ posteskl si fanoušek Milan Nový. I bez Švancary ale výběr Zbrojovky dokázal Kometu porazit 5:2.

Na večerní zápas proti Slovanu Bratislava se tribuny začaly více zaplňovat, svůj klub přišli podpořit nejen Brňáci, ale i příznivci slovenského klubu. Oslavy zakončí slavnostní ohňostroj a volba Zbrojováka století.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en