Divadelní svět láká návštěvníky

7/6/2013
Brno dnes ovládl svět divadla a kejklířů všeho druhu. Foto: Barbora Kalincová
Brno – Netradiční novinka Jana Mikuláška Ende gut, alles gut byla dnes jedním z lákadel brněnského festivalu Divadelní svět.

„Hra se nám moc líbila. Není co dodat,“ řekla s úsměvem Jana Klusáčková, která byla spolu se svou setrou Evou jednou z návštěvnic netypického představení, které se hrálo v celé budově Divadla Reduta.

Herci začínali v Divadelním sále, pokračovali ve foyer, Mozartově sále a končili opět v sále Divadelním. „Líbil se mi sentimentální přístup, ale nechyběla ani černohumorná absurdita. Moc se mi to líbilo,“ pozitivně zhodnotila představení režisérka Divadla Reduta Hana Burešová.

Festival Divadelní svět se v Brně koná už čtvrtým rokem. Jeho náplní jsou divadelní hry pro děti i dospělé a doprovodné akce v centru Brna jako například Noc kejklířů či Slavnost masek.

Festival potrvá až do pátku 14. června. „Dnes jsme mohli vidět Rošťácké pohádky od divadla Radost a Shake, Shake, Shake od belgické skupiny Paki Paya. V dalších dnech bude každý večer ve dvoraně Městského divadla Brno kabaretní představení. Tento program bude navazovat na hlavní letošní téma festivalu Divadlo – hudba, hudba – divadlo. Diváci mohou čekat hudebníky, kabaret i divadelní soubory,“ prozradila organizátorka venkovních akcí Jana Doležalová.

Kvůli nepříznivým předpovědím počasí se organizátoři rozhodli přesunout oficiální zahajovací představení Příběhy lišky Bystroušky. Podle Jany Doležalové se uskuteční v poslední den festivalu, 14. června. Celý program lze najít na stránkách www.divadelnisvet.cz.

Barbora Kalincová
Autorka je studentkou FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en