Filipínský Jazz, jak má být fascinoval diváky velkolepým závěrem

8/6/2019
Brněnská přehrada - Filipínští ohňostrojci z týmu Platinum Fireworks přivezli do Brna jazzový duch svobodného New Orleans. Návštěvníky mile překvapili bohatstvím efektů. Sobotní noční obloha zaznamenala spoustu komet, gejzírů a barev. Radostné výkřiky a potlesk diváků na závěr pak byl tvůrcům odměnou za výbornou práci.


„Ten závěr byl úplně skvělý. ‚Vrtulníkový‘ ohňostroj mě potěšil nejvíce. I barevně to bylo jiné, byly tam takové kombinace barev, které jsem předtím ještě neviděla," řekla studentka Kristina Kasanová, která navštěvuje festival Ignis Brunensis už od roku 2015.

Hudební doprovod, který hraje na festivalu důležitou roli, inspirovala letošní povinná letošní skladba The Charleston. Jednotný výběr motivu stal základem pro pevnou dějovou linku show. Vedoucí týmu Charmie Mojar Salinas uvedl, že cílem bylo správně a synchronně provázat jednotlivé části představení mezi sebou.

Všimli toho i návštěvníci festivalu. Petra Činouská a Tomáš Hoňak přijeli z Bratislavy jen kvůli ohňostroji. „Hudba ohňostroj krásně doplnila, dokonalé to bylo právě díky té hudbě. Vždycky když přišel nějaký tón, světla nádherně vybuchla," řekla Činouská nadšeně.

Finální úsek programu, sedmiminutové část zkomponovaná na skladbu Rapsodie v modrém od George Gershwina, přinutil mnohé diváky zatajit dech. Na konci pak zazněl hromový potlesk.

Filipínský tým Platinum Fireworks byl založen v roce 2002. Jejich show jsou součástí mnoha kulturních a náboženských oslav, tým je synonymem magického a dech beroucího ohňostroje.

Ve středu 12. června čeká diváky poslední soutěžní ohňostroj. Norský tým předvede divákům představení Bojuj za své sny.

Marzhan Adilova
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en