Francouzi nad brněnskou přehradou rozehráli příběh o lásce

17/6/2015

Láska i zlomené srdce, to byl středeční ohňostroj. Foto: Robert VystrčilBrněnská přehrada Lásku na první pohled, zlomené srdce i posedlost vykreslovaly postupně dnes večer na obloze nad brněnskou přehradou zářící obrazce francouzských ohňostrůjců.

„Bylo to opravdu krásné, nechápu, jak může někdo takovou nádheru sestrojit," nadšeně hodnotila francouzské dílo divačka Veronika Romanská. Ohňostrojem tvůrci odvyprávěli příběh setkání dívky a chlapce. „Nejsem si jistá, jestli příběh končil šťastně, tipuju to spíš na otevřený konec," dodala Romanská.

Spokojená a plná zážitků byla i Marie Pavlatová. „Sledovat ohňostroj s lidmi na přehradě má zvláštní atmosféru, moc jsem si to užila," pochvalovala si. Nadšení neskrývali ani ostatní diváci, kteří ohňové efekty hlasitě a zaujatě komentovali.

Stejně jako ostatní soutěžní ohňostroje, i dnešní show zahájila povinná Dvořákova 6. symfonie. V seznamu dalších skladeb nechyběla příznačná píseň La vie en rose ani tklivé Hallelujah. „Líbí se mi, jaké skladby tvůrci vybrali," zhodnotila hudební výběr Marie Pavlatová. Hudba podle ní udělala hodně, bez hudby by celá show ztratila pointu a nikdo by příběh nepochopil.

Nadšení diváci francouzský tým odměnili živým potleskem. Přestože zítra většinu diváků čekají všední povinnosti, mnoho lidí u přehrady zůstalo i po představení a vychutnávalo atmosféru blížícího se léta. Návštěvníci se vesele bavili s přáteli u stánků s občerstvením a bezstarostně si užívali pouťové atrakce.

Dnešní ohňostroj byl posledním na přehradě. Sobotní rozloučení už uvidí návštěvníci nad Špilberkem.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en