Policisté i hasiči sklidili na Kraví hoře velký úspěch

23/5/2014
Brno-střed – Stovky návštěvníků přilákal dnes na Kraví horu projekt Hvězdy nad Kraví horou, který je součástí festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Od devíti hodin ráno mohli návštěvníci zhlédnout u venkovního bazénu akce policistů, hasičů, ale i vodních záchranářů. Celodenní program nabídl dětem a rodičům spoustu zábavy, hudby i tance.
Policisté předváděli na Kraví hoře svou práci. Foto: Aneta Daňková
Nejvíce se těšíme na hasiče a policii. Vypadá to skvěle, hlavně je tu bohatý program pro děti, nudit se určitě nebudeme.“ řekla Hana Dvořáková, která přišla na akci se svým sedmiletým synem Lukášem. Dva vodní záchranáři předváděli ve venkovním bazéně, jak nebezpečným živlem může voda být. Ukázali dětem například, jak se nemá vstupovat do vody nebo jak zachránit tonoucího. Neměli s sebou však plnou výzbroj, protože velká část jejich kolegů odjela pomáhat do Srbska zasaženého povodněmi.

I hasiči měli napilno. Kvůli zásahu přijeli na Kraví horu trochu později. Dětem to ale nevadilo, mezitím si prohlížely loď vodních záchranářů a vůz zdravotnické služby. Když hasiči dorazili, předvedli divákům, jak správně uhasit oheň v kuchyni nebo jaké škody dokáže oheň napáchat při silném větru. Právě vítr totiž dnes komplikoval práci nejen hasičům, ale i pořadatelům. Kvůli němu nepřiletěl ani vrtulník, jelikož při tak silném větru by přistání nebylo podle organizátorů bezpečné. „Na vrtulník jsme se s dětmi těšili asi nejvíce, mrzí nás to,“ okomentovala situaci jedna z návštěvnic, Ludmila Julínková.

V roli moderátora akce se už podruhé předvedl Ondřej Urban. „Dopoledne chodily především mateřské a základní školy, odpoledne spíše rodiče s dětmi. Musím říct, že jsem s návštěvností spokojený. Účast je téměř stejně velká jako loni, ne-li větší.“ uvedl moderátor. Nejvíce diváků přilákali zřejmě policisté. V sehraných scénkách ukazovali zásahy proti zlodějům, výtržníkům nebo kontrolu podezřelého automobilu. Odvážnější děti se dokonce mohly projet v policejním autě se zapnutými sirénami.

Na Kraví hoře se představily i neziskové organizace, například Agapo, pomáhající hledat práci nebo Persefona, která nabízí pomoc obětem domácího násilí. Areál koupaliště je otevřený až do pozdního večera – vystoupí kapely Cimbal Classic a The Rolling Stones Revival. A především koupaliště poskytne výhledovou plochu na zahajovací ohňostroj Ignis Brunensis nad Špilberkem.

Aneta Daňková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en