Je úžasné vidět sto tisíc lidí, kteří tleskají mojí show, říká ohňostrůjce vítězného týmu

14/6/2018
Brno - Vítězství v Ignis Brunensis je pro francouzské ohňostrůjce z Lux Factory prvním oceněním tohoto druhu. Výhra v jednadvacátém ročníku soutěžní přehlídky Starobrno Ignis Brunensis tým zároveň nominuje na výroční 25. ročník v roce 2022. „Moc za tu cenu děkuji," uvedl hlavní designér show Arnaud Fouriau.

Jak se cítíte, když držíte v ruce hlavní cenu festivalu?
Je to pro mě velká čest. Jsem vděčný za obrovské dobrodružství, které jsem tady prožil společně se svým týmem a týmem Flash Barrandov SFX, který je velmi přátelský a zároveň profesionální. Byla skvělá zkušenost s nimi pracovat.

Co vás ve vaší práci motivuje?
Chci stále potkávat nové lidi. A tady jsem potkal hodně inspirativních jedinců. Motivuje mě také touha dělat ohňostroje všude po světě na skvělých místech, která mají dobrou atmosféru. Jako třeba Brněnská přehrada. Když k tomu vyhrajeme nějakou cenu, je to hezká odměna navíc.

Baví vás navrhování ohňostrojů?
Ohňostroje navrhuju sám doma na počítači a nemůžu se dočkat toho, jak na ně zareagují lidé. Je úžasné vidět sto tisíc lidí, kteří tleskají mojí show. To je to, proč dělám svou práci rád. Těší mě, že divákům mohu prostřednictvím show předávat emoce, které pak šíří dál.

Děláte raději soutěžní ohňostroje nebo ohňostroje na zakázku?
Je mezi tím velký rozdíl. Na soutěži můžeme popustit uzdu fantazii, udělat umělečtější show. Vymýšlíme si, co jen chceme. Sami si vybíráme hudbu i všechno ostatní. Když sestavujeme ohňostroj pro nějakou příležitost, nemáme takovou svobodu a musíme splnit nějaké požadavky.

Užil jste si pobyt v Brně?
Byl jsem se tady na Ignis Brunensis podívat už vloni, abych si prohlédl přehradu, nasál zdejší atmosféru a poznal organizátory. Měl jsem také možnost porozhlédnout se po městě a opravdu se mi líbí. Brno je skvělé město a celá Česká republika je moc hezká.

Kateřina Bečková,
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en