Děti v Komárově slavily svůj den a překonávaly rekordy

31/5/2014

Brno-Komárov - Tolik atrakcí se jen tak nevidí. Organizátoři dnešního dětského dne v areálu Hněvkovského v Brně-Komárově vše přichystali na více než 43 hektarech. A protože událost nesla podtitul „den plný rekordů", naplánovali organizátoři hned tři pokusy o zápis do České knihy rekordů.

Organizátoři dětského dne připravili i závody na kolečkovýh bruslích. Foto: Karolína Vysloužilová„Stojíme tu už asi deset minut, ale nevadí nám to. Když vidím nadšené obličeje dětí i dospělých, kteří si odnášejí balonek se svou podobiznou, vím, že to má cenu," řekla mladá maminka, která se se svou dcerou Klárou podílela na úspěšném pokusu o zdolání rekordu v počtu nejvíce namalovaných karikatur na héliové balonky. Obrázky tvořil karikaturista Lubomír Vaňek. Snaha sestavit logo firmy Water Element z co největšího počtu lodí byla také úspěšná, ale pokus sestavit co nejdelšího hada na in-line bruslích se nakonec vůbec nekonal.

Jihobrněnský dětský den se ale nevěnoval pouze překonávání rekordů, díky Unii sportovních klubů města Brna si tam mohli děti i jejich rodiče vyzkoušet například volejbal, házenou, basketbal, ale třeba také baseball. Návštěvníci si mohli vyzkoušet i střelbu z luku nebo se naučit u profesionálních trenérů a hráčů základy golfu. Milovníky adrenalinu pak čekaly lety helikoptérou, o které byl obrovský zájem, a také jízdy na člunech po řece Svratce. Nechyběly ani ukázky z práce policie, strážníků a hasičů.

„Nejvíce jsem se těšil na hasiče, ale líbili se mi také psovodi," řekl malý Kryštof. Na dětském dnu byl se svými rodiči a mladší sestrou, která si nejvíce oblíbila horolezeckou stěnu. „Bydlíme nedaleko a děti už se na všechny atrakce moc těšily. Celý týden se u nás nemluvilo o ničem jiném," podotkla s úsměvem Kryštofova maminka.

Celá akce vyvrcholí o půl jedenácté večer, kdy bude odpálený ohňostroj s tématem Ohnivý pohár Harryho Pottera od tradičního partnera a účastnika brněnské přehlídky, společnosti Flash Barrandov SFX.

Karolína Vysloužilová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informaci na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en