Policisté závodili na koních

25/5/2019

Brno, Panská lícha - Nevšední zážitky čekaly návštěvníky sobotního policejního jezdeckého mistrovství. Už dopoledne je čekalo skokové derby, pak závody pokračovaly atraktivním policejním parkurem, před nímž předvedli muži v uniformách vrtulník a policejní zásah. Poslední disciplínou pak byl skok mohutnosti, v němž vítězí jezdec, který se svým koněm bezchybně skočí nejvýše.

Diváci byly nadšení z celých závodů, nicméně nejvíce si pochvalovali policejní parkur, protože podle mnohých návštěvníků asi nejlépe znázorňoval práci policejních jízdních jednotek.

„Při parkuru jezdci předváděli, s čím se v terénu setkávají nejvíc, přeskakovali oheň, stříleli na terče a podobně," řekla například Monika Grigovská, která přišla i se svým malým synem. Podle Aleny Kandalcové bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi koňmi. „Někteří vše projeli úplně bez problémů, jiným se asi moc nechtělo, cukali se, pár jich dokonce minulo překážku," uvedla.

Kromě soutěže organizátoři připravili pro návštěvníky i doprovodný program. Zájemci si mohli například vyzkoušet, jaké to je, když policisté někomu snímají otisky prstů, osahat si policejní zbraně nebo si vyzkoušet první pomoc či resuscitaci.

Pokud jde o vlastní soutěž, domácí jihomoravští závodníci se v ní rozhodně neztratili. Jak informoval jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb, skokovému derby jasně vévodili v pořadí Vladimíra Blažková (Wanillas Dream) a Michal Slezák (Malcolm), třetí byla Denisa Becisová (Grastan) z Prahy.

Policejní parkur zase projela bravurně britská policistka Tracey Brown (Agaton), druhý byl ostravský strážník Miroslav Holý (Aurelian), třetí byl Polák Karol Moleda (Toszek).

V součtu obou disciplín byli nejlepší jihomoravský závodník Michal Slezák, výborným výkonem v druhé disciplíně se vyšvihla na celkově stříbrnou pozici Tracey Brown. Na stupně vítězů je doprovodil Miroslav Holý z ostravské městské policie.

Z rukou ředitele jihomoravského policejního ředitelství Leoše Tržila a prezidenta sportovního klubu policie Kometa Brno Zdeňka Franka převzali ocenění i druhá a třetí v policejním republikovém šampionátu Hana Kopecká (Catani) a Denisa Becisová.

Marzhan Adilova
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrči
cz en