Po boku filharmoniků zahráli dnes večer v Brně mladí hudebníci

25/5/2016

Brno - Členové orchestru Mladí brněnští symfonikové podpořili dnes večer svým koncertem spolu se sólisty z Filharmonie Brno Katarínou Madariovou, Emilem Drápelou a dalšími léčbu dětí. Výtěžek z koncertu poputuje na Nadační fond Modrý hroch, který pomáhá dětem po těžkých úrazech.

Mladí symfonikové v akci. Foto: Simona FerulíkováLidé přicházeli už půl hodiny před začátkem koncertu. Někteří z nich se přišli podívat na své děti. „V orchestru hraje dcera, těším se na celý koncert," svěřil se například Zikmund Mojr. Jiní si vybrali Mozartovy děti náhodně. „Přítelkyni napadlo, že na koncert půjdeme, protože na filharmonii chodí. Jsme zvědaví, co děti předvedou," řekl ještě před začátkem koncertu Vladimír Hamada.

Orchestr mladých hudebníků zahájil koncert Romancí Jeana Sibeliuse, při které studenti doprovázeli sólistu z filharmonie Petra Wallingera. Dostalo se také na skladbu Concertino Es dur od Maria von Webera, kdy spolu s mladými symfoniky vystoupil také sólista Emil Drápela. Večer umělci zakončili symfonickou předehrou Othello od Antonína Dvořáka. „Byly jsme spokojené, nejvíce se nám líbila poslední skladba," zhodnotila jedna z divaček Marcela Velecká.

Mladá hudebnice Dominika Kvardová hrála na festivalu Mozartovy děti poprvé. „Určitě to byla dobrá zkušenost. Hraju chvíli, takže to byla vlastně moje premiéra," vyjádřila svou spokojenost.

Petr Karas, ředitel základní umělecké školy Smetanova, která s filharmonií na organizaci festivalu Mozartovy děti spolupracuje, koncertem doslova žije. „Jsem jeho duchovním otcem. Nedělám to ale jen pro Brno, dělám to pro celou Jižní Moravu," uvedl.

Projekt Mozartovy děti zahrnuje výchovné akce, veřejná vystoupení studentů, ale i prestižní koncerty společně s brněnskou filharmonií. Lidé mohou navštívit některý z programů Mozartových dětí až do 19. června.

Simona Ferulíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
v
íce informací na www.munimedia.cz


Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en