Medlánky dnes: tanec, hudba i letecká show

4/6/2016

Děti se dnes na medláneckém letišti dobře bavily. Foto: Markéta SkopalováBrno-Medlánky - Brněnská městská část Medlánky dnes žila dětským dnem. V Zámeckém parku a na místním letišti organizátoři připravili bohatý program pro děti i dospělé. Kromě tanečních a hudebních vystoupení byly k vidění ukázky vyprošťování lidí při dopravních nehodách nebo zásah policejních psů.

Děti si mohly užít také skákací hrad a lanovou dráhu nebo třeba vyzkoušet jízdu na koních nebo smart boardech. Po poledni navázal na dění v Zámeckém parku program na medláneckém letišti. Představili se tam policisté, strážníci, záchranáři, hasiči i zástupci armády nebo celní a vězeňské správy.

„Moc se nám tady líbí. Je tu pestrý program na celý den a na své si přijdou děti i dospělí. To se jen tak nevidí," okomentovala medlánecký dětský den Zuzana Drápalová. O taneční vystoupení v parku se postaraly například děti z tanečního souboru Slavíček nebo z tanečního studia Ondrášek. O hudbu pak skupina Blue Bench nebo The Strongs.

Na letišti budily velký zájem letové ukázky a vystavená letadla. „Viděli jsme přistávat vrtulník a prohlédli si všechny stroje. Syn je nadšený," řekla Žaneta Michalenková.

Markéta Skopalová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

cz en