Adrenalin a zvědavost. Na přehradě závodily motorové surfy

8/6/2019
Brněnská přehrada - Atraktivní závody, atraktivní účastníci. Osm mistrů světa v různých sportovních disciplínách mohli v sobotu potkat návštěvníci finále závodů na motorových surfech - v této netypické disciplíně se objevil například mistr světa v hokeji Petr Průcha nebo juniorský mistr světa závodů na silničních motocyklech Jakub Kornfeil.


„My jsme fanoušci Anety Šacherové, mistryně světa v motorových surfech. Chodíme sem každý rok," řekla Petra Burešová, která přišla i s dcerou. Tu baví hlavně závod v mužské kategorii. „Muži jsou prostě hodně rychlí, dávají do toho hrozně moc sebe," uvedla šestnáctiletá Sára Burešová.

Někteří návštěvníci viděli motorové surfy poprvé. Například Pavel Pfeffer šel původně zhlédnout závody dračích lodí. „Motorové surfy jsou zajímavé, je to pro mě nový zážitek," svěřil se.

Kromě hlavní soutěže organizátoři připravili jako doprovodný program i exhibici vodních skútrů, která upoutala hodně diváků. Všichni návštěvníci se také mohli podívat na adrenalinové představení skútrového freestylu bratří Roka a Naci Florjančič ze Slovinska.

Jihomoravská společnost JetSurf, která je oficiálním pořadatelem šampionátu, začala organizovat světové závody už v roce 2013. Celkem se turnaje konají na pěti místech - ve Spojených arabských emirátech, v České republice, Velké Británii, Spojených státech a v Rusku.

Výsledky turnaje UIM MotoSurf WorldCup Brno 2019 oznámí pořadatelé o půl desáté večer. O hodinu později pak začíná druhý soutěžící ohňostroj Ignis Brunensis. Dnešní noční program nazvaný Jazz, jak má být připravil tým filipínských ohňostrůjců.

Marzhan Adilova
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en