Hudba Mozartových dětí zaplnila hlediště

21/6/2015

Brno-střed Nástroje mladých talentovaných hudebníků znějí už od dopoledne centrem jihomoravské metropole. Žáci základních uměleckých škol z Brna a okolí dnes končí třídenní blok koncertů projektu Mozartovy děti.

Kapela Aritmic Band z Kuřimi. Foto: Kristýna Gillíková

„Dnes s sebou nemáme zpěváky, sklátila je nemoc, tak si můžete zazpívat s námi," vybízel publikum Josef Kolář, vedoucí skupiny Aritmic Band z Kuřimi. Jeho kapela rozpohybovala diváky v jazzových rytmech. Kromě Aritmic Bandu vystoupila uskupení z Hodonína, Ořechova, Kyjova nebo Znojma. Na pódiu se objevila řada hudebních nástrojů, flétny všech velikostí, klarinety i violoncella.

„Základy projektu položila Filharmonie Brno se základní uměleckou školou Smetanova. Festival dává prostor nadaným žákům vystoupit na pódiích v centru Brna před zraky tisíců diváků," vysvětlil Zdeněk Junák, který program moderoval.

Nejprve poloprázdné hlediště na náměstí Svobody se dnes dopoledne po zaznění prvních tónů rychle zaplnilo. Posluchači si vychutnávali folklorní písně, klasické skladby i filmové melodie.

Koncerty z cyklu Mozartovy děti obohacovaly brněnskou hudební scénu od 21. května. Vystoupili na nich žáci dvaceti základních uměleckých škol z celé jižní Moravy. Součástí byl i velký koncert v Janáčkově divadle ve spolupráci s muzikanty z brněnské filharmonie. Cílem projektu bylo podpořit nadané děti a dát jim možnost předvést svůj talent veřejnosti.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en