Mozartovy děti zpívaly pro Modrého hrocha, nadaci pomáhající dětem po úrazech

3/6/2015

Brno – Dechberoucí zážitek připravili dnes večer hudebníci ze Základní umělecké školy Smetanova návštěvníkům koncertu duchovní hudby v brněnské katedrále na Petrově.

V závěru koncertu převzala ředitelka nadace Modrý hroch Monika Chasáková bezmála třináctitisícový šek od generálního ředitele společnosti Snip & Co. Jiřího Morávka. Foto: Robert Vystrčil„Nejvíc mě zaujaly varhany, ale zdařilý byl celý koncert. Díky tomu, že nehrála filharmonie, vynikly oproti ostatním ročníkům sólisté mnohem lépe," srovnala letošní ročník s předešlými návštěvnice koncertu Marie Škárková. Zmiňovaný zážitek připravila posluchačům Jana Vechetová společně s Filipem Šmerdou a Václavem Zemánkem.

Letošní ročník koncertu poprvé organizovali sami žáci a pedagogové ze Smetanky, jak se základní umělecké škole přezdívá. „Dnes vystoupili účinkující, kteří často vyhrávají umělecké soutěže," uvedl ředitel umělecké školy Pavel Hamřík.

Podle sólistky Kristýny Saňkové je krásné být Mozartovým dítětem. „Hudba mě neuvěřitelně baví. Věřím, že se jí budu moci věnovat i dál," svěřila se. Závěrečná skladba večera patřila varhanám a Anh Nguyet Dang, která si od některých přítomných vysloužila ovace vestoje.

Jedinečný projekt Mozartovy děti, který pořádá Filharmonie Brno ve spolupráci se Základní uměleckou školou Smetanova, se koná už pošesté a koncerty dnešním večerem nekončí. Možnost poslechnout si brněnskou filharmonii ve spojení s dětmi ze základních uměleckých škol Jihomoravského a Moravskoslezského kraje dostanou návštěvníci festivalu Brno – město uprostřed Evropy už sedmého června v Janáčkově divadle. Budou si moci poslechnout například skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka nebo Petra Iljiče Čajkovského.

Klára Čeperová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en