Divadlo na dlažbě a trávě, ale i cyklojízda na pomoc dětem

10/6/2015

Brno Průvod umělců z Cirkusu LeGrando prochází v těchto dnech denně centrem Brna. Umělci zvou kolemjdoucí na pestrý program festivalu Na prknech, dlažbě i trávě. Zájemci mohou ve čtyřech dnech vidět v centru města šestnáct představení.

Ve středu večer v centru Brna cyklisté ukončili sedmou etapu cyklotour Na kole dětem. Foto: Kristýna Gillíková

„Líbí se mi, že se díky festivalu kultura dostane z obvyklých míst – z divadel a kin," ocenila akci Bernadeta Kurešová, která se dnes zastavila u loutkového představení Automat na filmy souboru Buchty a Loutky. Umělci na náměstí Svobody hráli podle návrhů diváků krátké veselé scénky inspirované známými filmy.

Na festivalu se kromě umělců z Městského divadla Zlín nebo Husy na provázku představí i méně známí herci, například z divadla Tramtarie. Diváci se mohou těšit také na soubor Wandering Circus of Mr. Pejo z Petrohradu nebo slovenské Divadlo na hojdačke.

Centrum Brna ovšem nepatří jen kultuře. Dnes večer na náměstí Svobody dorazila také skupina cyklistů, kteří ukončili sedmou etapu cyklotour Na kole dětem na podporu onkologicky nemocných dětí. Nadšenci ve středu ráno vyrazili z Třebíče a za den ujeli sto třicet jeden kilometr.

„Díky našemu projektu mohou jet děti na ozdravné pobyty, lidé se mohou setkávat, poznávat krajinu a mají také možnost si uvědomit, že pohyb je ta nejlepší prevence na vše," okomentoval projekt několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák, který jízdu vede. Přidat se může každý, kdo chce pomoci.

Cyklisty v následujících dnech čekají ještě tři etapy cesty, šestý ročník cyklotour končí v sobotu v Bruntálu.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en