Noc kejklířů: Klauni Tudle a Nudle i akrobati na hrazdě

7/6/2013
Kejklíři v ulicích jihomoravské metropole. Foto: Adéla JurkováBrno – Klauni Tudle a Nudle dnes přinášeli všem lidem, kteří se náhodně pohybovali v centru jihomoravské metropole nebo přišli cíleně na Noc kejklířů, hodně radosti – svými vtípky bavili návštěvníky napříč věkovými skupinami.

V šest hodin večer pak začalo divadelní představení Rošťácké pohádky a vrcholem pátečního podvečerního programu bylo představení Shake, shake, shake belgických Paki paya, kteří svými akrobatickými triky opanovali hrazdu. Show to ovšem byla nejen akrobatická, ale hlavně herecká.

„Nikdy jsem neviděl tak promyšlené představení, bylo to prostě úžasné, kostýmy, hudba, vtip, s jakým k tomu přistupovali, prostě báječné,“ shrnul s nadšením jeden z návštěvníků Jan Bezecný. Jeho slova potvrzovaly tribuny nacpané k prasknutí a zastavující se lidé, kteří spěchali přes Moravské náměstí a podívanou si přesto nenechali ujít.

„Akce se letos účastníme už potřetí a každý ročník je něčím zajímavý,“ řekla návštěvnice Jitka Kvapilová, která dorazila s mladší sestrou. Letos se obě nejvíce těšily právě na akrobatické vystoupení.

Malí i větší hosté mohli dnes navštívit také koutek brněnské zoo, poveselit se klauny či si vyzkoušet skákací boty, které s sebou přivezla skupina Free fall. A odvážní se opravdu našli, například šestnáctiletý Petr Kraus si na botách s radostí a úsměvem zaskákal. „Zpočátku jsem k tomu měl respekt, ale pak mě to začalo bavit,“ řekl.

Dnešní Noc kejklířů je součástí festivalu Divadelní svět, který potrvá až do příštího pátku. Festival nabízí zájemcům téměř padesátku představení a dalších kulturních událostí zahrnutých v doprovodném programu.

Adéla Jurková
Autorka je studentkou FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en