Slovenští ohňostrůjci se Zakletou zemí očarovali diváky

8/6/2016

Slováci rozjasnili přehradu svou Zakletou zemí. Foto.: Robert VystrčilBrněnská přehrada - Vážná hudba, pestré kombinace barev a teplé počasí přilákaly ve středu večer tento rok už podruhé více než sto tisíc diváků na Brněnskou přehradu. Přesně o půl jedenácté zazněl první výstřel a na obloze se objevila první světelná koule druhého ohňostroje letošní přehlídky Ignis Brunensis. Přihlížejícím bylo hned jasné, že se bude na co dívat.

„Ohňostroj se mi moc líbil, byl lepší než všechny, které jsem viděla," nadšeně popsala svůj zážitek Markéta Smékalová. Cílem ohňostroje bylo vzdát městu Brnu poctu, což se slovenskému týmu podle diváků podařilo - ohňostroj byl velmi světelný a ozářil snad celou Brněnskou přehradu. „Měli mnoho nových efektů," uvedla Smékalová.

Lidé využili téměř každého volného místa v okolí vodní nádrže, odkud mohli sledovat světelnou podívanou. Někteří pozorovali představení z tribuny přímo u hladiny, ale drtivá většina diváků postávala na loukách a silnicích. Podobně jako mnozí další, nadšení z ohňostroje neskrývala ani Dobromila Navrátilová. „Musela jsem se hýbat, abych viděla přes dav na silnici nahoru i dolů. Konec ohňostroje byl nejkrásnější," řekla.

Stejně jako minulý ohňostroj, i dnešní podívanou v podání slovenského týmu zahájila Dvořákova Symfonie číslo devět Z Nového světa. Po povinné části se nebe nad hladinou přehrady rozzářilo a do rytmu výbuchů zněla melodická skladba, podle které byl ohňostroj pojmenovaný - Zakletá země. „Příště by mohli použít české písničky," vyjádřil se k hudebnímu doprovodu přihlížející Jan Tokoš.

Po více než patnáctiminutové show nebe nad vodní nádrží opět pohaslo a ze všech stran se začal ozývat potlesk diváků. Dnešní ohňostrojné představení se návštěvníkům podle jejicih reakcí velmi líbilo, což bylo vidět na dobré náladě, která po celý večer vládla na přehradě. V případě, že dnes někteří návštěvníci nemohli přijít, mají možnost už v sobotu 11. června, kdy se představí španělský tým se svou show nazvanou Španělsko a klasici.

Jan Menšík
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en