Ohnivé divadlo nad Brněnskou přehradou sledovaly desítky tisíc diváků

1/6/2019
Brněnská přehrada - První červnová sobota zřejmě dlouho zůstane ve vzpomínkách mnoha návštěvníků ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis. Ohňostrůjci z týmu Flash Barrandov SFX, která je čtyřnásobným vítězem Ignis Brunensis, předvedli i letos podle mnohých diváků skvělé představení. Nastavili tak vysokou laťku pro další vystoupení, která už budou soutěžní.


Mezi návštěvníky byli stálí obdivovatelé ohňostrojů, ale i ti, kteří přišli poprvé. Například Petra Řeřuchová začala na ohňostroje chodit ještě v době, kdy se konaly na Kraví hoře. „Na ohňostroje chodím každý rok. Flash Barrandov znám - vlastně celých těch asi dvacet let pořádají výborné ohňostroje," svěřila se.

Nell Rettum, která žije v Německu a před třemi dny přijela do Brna navštívit rodinu, zase byla na Ignis Brunensis poprvé. „Nejvíc se mi líbily ty barvy. Takový velký ohňostroj jsem viděla dnes poprvé," řekla.

Představení odstartovalo v půl jedenácté večer s hudebním doprovodem světově známé rockové skupiny Queen. Zazněly klasické písníčky jako God Save the Queen, We will Rock You, Show Must Go On a další. „Publikum z celé republiky si přálo show na hudbu legendárních Queen, možná díky úspěchu filmu Bohemian Rhapsody. Bez váhání jsme tento nápad přijali," vysvětlil designer Flash Barrandov SFX Jaroslav Štolba.

Právě začátek show nejvíce upoutal například Kateřinu Košinovou a Tomáše Tandera. Také dvanáctiletá dvojčata Hektor a Alejandro Richard si hudbu pochvalovala. „Bylo to super. Skupinu Queen milujeme," uvedla dvojčata.

Představení zhlédly desítky tisíc lidí na tribunách, na loukách, na břehu přehrady. Předtím mohli diváci navštívit také Koncert hvězd k 95. výročí Českého rozhlasu Brno. Na scéně vystoupily takové hvězdy jako Anna Slováčková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Petr Bende, rozhlasový Big Band Gustava Groma nebo Moravia Brass Band. Jako blahopřání Českému rozhlasu Brno zazněla na závěr i píseň Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem.

Soutěžní část programu Ignis Brunensis začne ve středu 5. června představením portugalského týmu. Ve svém show se budou snažit ukázat divákům magickou sílu tance. Následovat bude 8. června ohňostrůjná společnost z Filipín, která jako hudební doprovod zvolila jazz. Poslední tým, který se zúčastní soutěže 12. června, je z Norska - připravil si ohňostroj s povzbuzujícím názvem Bojuj za své sny.

Marzhan Adilova
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en