Norský ohňostroj provedl diváky říší snů

12/6/2019
Brněnská přehrada - Doslova jako ve snu si mohli připadat návštěvníci Brněnské přehrady ve středu večer. Norská ohňostrojná skupina North Star Fireworks připravila show, která ohromila mnohé diváky. Ne nadarmo v Norsku připravují i novoroční ohňostroj.


„Chceme vytvořit chvíle, ze kterých bude mít naše obecenstvo husí kůži díky emocím, vzrušení a údivu," uvedl už před ohňostrojem manažer a designér norského týmu Andreas Helle. Podle nadšení diváků a závěrečnému potlesku se to ohňostrůjcům skutečně povedlo.

To, že člověk může mít z ohňostroje husí kůži a cítit vzrušení potvrzuje i návštěvnice Ema Kotanová. „Když ohňostroj začal, ani jsem nedutala. Jezdím sem sice už asi tři roky, ale stále ještě mě nepřešlo vzrušení, když slyším první výstřel a vím, že bude následovat půlhodinové nádherné divadlo," říká.

Ohňostrůjci představili pro diváky typické a známé tvary, ale i střely, které vypadaly jako komety letící noční oblohou nebo například střely připomínající hady stoupající do výšin.

Stejně jako předešlé dvě show, i tato obsahovala povinnou píseň The Charleston. Zároveň mohli diváci slyšet hymnu dobré nálady Don't worry, be happy od Bobbyho McFerrina nebo Who wants to live forever od skupiny Queen.

„Moc se mi líbí, že letos jsou ohňostroje plné Queenů. Je vidět, že film Bohemian Rhapsody zanechal ve všech nějaký otisk. Navíc oceňuju, že mladá generace se k této hudbě vrací a když je někde jejich píseň, všichni si ji prozpěvují," chválí si dvaačtyřicetiletá Dana Dušková.

Celé představení bylo velmi barevné a třpytivé, písně dodávaly mnohým divákům pocit štěstí a radosti. Závěr byl však jiný. „Konec mě příjemně překvapil, nebyl tak barevný, jak bývá obvyklé, ale stříbrný a zlatý. Byla to příjemná změna, která mě ujistila v tom, že Norové ví, co dělají a jde jim to brilantně," hodnotí ohňostroj Natálie Formánková.

Po norském ohňostroji zasedla naposledy odborná porota. Ta letos vybírá mezi ohňostroji Portugalska, Filipín a právě Norska. Vítěz bude vyhlášen ve čtvrtek na brněnské Nové radnici. Spolu s oceněním na 22. ročníku získá vítězný tým i právo startu v jubilejním 25. ročníku v roce 2022.

Programy Ignis Brunensis se nyní přestěhují do centra Brna. Ohňostrojné finále nazvané Gaudeamus Igitur bude odpálené na počest brněnských univerzit nad hradem Špilberkem v sobotu 15. června ve 22.30 hodin.

Eliška Pavlíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en