Srdce Brna se rozbušilo ohňostrojným prelude Ignis Brunensis

24/5/2019

Brno-střed - Přesně symbolických 8 minut a 150 vteřin trval páteční ohňostroj. Nechybělo ani pískání populární parní tramvaje Caroline nebo cinkání brněnských šalin. Stopadesáté narozeniny brněnské městské dopravy oslavilo ohnivé představení ve velkém stylu.

„Nejhezčí byl určitě konec. Jako vždy, protože to vždycky hezky vygraduje," svěřila se jedna z návštěvnic show, Michaela Gašparková. Pod Špilberkem byla i Nikola Šišková. „Ano, nejhezčí byl konec, ale už se těším na přehradu, tam je to ještě lepší, ve městě není tak dobře vidět," řekla. Ondřej Duda si zase pochvaloval výbornou hudbu. „Hanse Zimmera mám moc rád, kombinace vizuální myšlenky a hudby je moc inspirativní," uvedl.

Okolí hradu Špilberk bylo pro obrovské množství zvědavých lidí malé. Diváci se sešli i na Petrově v Denisových sadech, ale také na Mendlově náměstí či na Kraví hoře. Podle ohlasů ještě před vypuknutím ohňostroje sledovali lidé představení i z míst vzdálených vzdušnou čarou téměř sedm kilometrů od Špilberku.

Na nebi ale bylo prostoru dost. Obloha tak poskytla divákům za doprovodu hudby Gioacchina Rossiniho pohled na století koněspřežky, období parních lokomotiv připomínal zase Antonín Dvořák a století elektrické šaliny dokreslovala hudba Hanse Zimmera.

Další nesoutěžní ohňostroj si budou moci zájemci vychutnat v sobotu 1. června na Brněnské přehradě. Svoji show předvede český tým Flash Barrandov SFX, pětinásobný vítěz brněnské ohňostrojné přehlídky. Designér Jaroslav Štolba připravil na přání fanoušků z celé republiky, po celosvětovém úspěchu filmu Bohemian Rhapsody, ohňostrojnou show s hity skupiny Queen pod názvem Bůh ochraňuj královnu.

Alexandra Hudáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en