Nad Špilberkem bylo Nebe v plamenech

26/5/2017
Brno, Špilberk - Park okolo Špilberku v páteční večer doslova praskal ve švech. Dvacátý ročník mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis zahájil ohňostroj nazvaný Nebe v plamenech. Show z dílny Theatrum Pyroboli přilákal tisíce diváků.

„Líbilo se mi prostředí. Ohňostroj hezky prosvítil park, občas bylo vidět skoro jako za dne," říká jednadvacetiletá studentka Eliška Kulatá. Je jedním z řady studentů, kteří se rozhodli na ohňostroj podívat. Většinu pozorovatelů tvoří lidé kolem dvaceti let, na akci se však přišla podívat také řada párů a rodin, často s malými dětmi. „Pro Aničku je to její první ohňostroj, moc se jí líbí, i když nejdřív byla trochu nesvá z tolika lidí," usmívá se Alena Marková.

Ohňostroj se skládal ze tří částí. První, nazvaná Zkrocený živel, ukazuje, že oheň je nedílnou součástí lidské společnosti. Druhá část, Mezi nebem a zemí, má podle autorů ukázat kontrast modré oblohy a Země, na které žijeme. Poslední obraz, Nebe v plamenech, pak uzavírá majestátní podívanou siluetami stříbrných palem a ohnivých květů.

Podle odhadů policistů sledovalo úvodní ohňostroj na různých místech Brna kolem devadesáti tisíc lidí. Další ohňostroj už bude soutěžní - je připraven na sobotu 3. června, kdy se český tým představí se soutěžní show nazvanou Jack Sparrow.
Jiří Král
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en