Otevřené požární stanice přilákaly na devět tisíc lidí

10/6/2014
Brno - Cisterny, zásahová vozidla a speciální technika. Nejenom to lákalo o uplynulém víkendu děti i dospělé k návštěvě některé ze čtyř požárních stanic v Brně, které uspořádaly dny otevřených dveří.

Děti si v požárních stanicích mohly vyzkoušet i hašení. Foto: HZS JMKU příležitosti oslav 150 let založení profesionálního hasičského sboru v Brně hasiči mimořádně otevřeli požární stanice Lidická, Líšeň, Přehrada a BVV. Dny otevřených dveří byly stejně jako v minulých letech součástí doprovodných akcí festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy.

Návštěvníkům, mezi nimiž převažovali rodiče s dětmi, hasiči předvedli výzbroj, výstroj, i požární techniku. Děti si mohly také prakticky vyzkoušet svou šikovnost při hašení makety hořícího domečku pomocí pravé hasičské hadice. Hasiči je seznamovali i s preventivně výchovným projektem dráčka Hasíka.

Lidé si mohli zblízka prohlédnout i prostředky, které hasiči používají při poskytování předlékařské první pomoci, lezecké vybavení pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou, dekontaminační stanoviště, prostředky na likvidaci úniků nebezpečných látek, či nástěnky s fotografiemi a videozáznamy vybraných zásahů.

Na požární stanici v Lidické ulici mohli zájemci zhlédnout výstavu historické hasičské techniky. Právě tato technika, ale i mnoho dalších vozidel, bude součástí závěrečného slavnostního defilé, které se bude konat 22. června od 11 hodin na brněnském náměstí Svobody. Návštěvníci tam budou mít jedinečnou možnost spatřit více než padesát kusů současné a historické požární techniky.

A komu by to vše bylo málo, může si zajít do Křížové chodby Nové radnice na výstavu historických a současných hasičských předmětů.

(red)

cz en