Na Panské Líše zápolili policisté na koních

27/5/2017
Brno, Panská Lícha - Ze tří disciplín se skládal program dnešního mezinárodního policejního mistrovství v jezdectví. Diváci mohli vidět skokové derby, policejní parkur i skok mohutnosti. Všechny disciplíny prověřily zkušenosti soutěžících koní a jezdců. Zvláště zajímavý byl pro mnohé návštěvníky jezdeckého areálu Panská Lícha policejní parkur, který kombinuje speciální výcvik a policejní práci. Jeho součástí je i skok přes oheň nebo střelba na terč.

„Mně a mému synovci Matoušovi se závody velmi líbí. Počasí vyšlo úžasně, jsme maximálně spokojeni," svěřil se jeden z návštěvníků akce, osmadvacetiletý Matěj Kašpar. Stejně jako mnohé další rodiny se rozhodl strávit sobotu právě na této akci. Organizátoři totiž mysleli i na děti - připravili pro ně například stánky, kde si děti mohly nechat namalovat obličej nebo prezentaci policejní techniky.

Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví se koná jednou za rok, letos to byl už 20. ročník. Závody nejsou jenom sportovní událostí, ale pro účastníky jsou také příležitostí k výměně zkušeností z výcviku a výkonu policejní služby.
Eva Medzihorská
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrči
cz en