Brněnské ulice ožily festivalem Na prknech, dlažbě i trávě

6/6/2016

Diváci jsou na svých místech, představení festivalu Na prknech, dlažbě i trávě může začít. Foto: Stromecká DenisaBrno, Jakubské náměstí - Kouzelník Mišuge dnes svými netradičními a zábavnými kouzly zahájil v Brně festival Na prknech, dlažbě i trávě. Na pět dnů se ulice města stanou živou scénou plnou divadelních představení a performancí.

„Dnes jsme se přišli podívat na kouzelníka. Matěj má kouzla moc rád a tak jsme tu nesměli chybět," svěřila se jedna z divaček Klára Zahradníková, která se na kouzelníka Mišuge v podání Michala Fridricha přišla podívat se synem Matějem.

Pořadatelé pro diváky připravili rozmanitý program a je tak opravdu z čeho vybírat. „V divadelní části programu se návštěvníci mohou těšit na klaunské uskupení Squadra Sua, Cirkus LeGrando, Brno navštíví Divadlo rozmanitostí, pobaví známý pořad Na stojáka. Z Berlína k nám zavítají komedianti na jednokolkách a festival ukáže i velkolepou ohňovou show, kterou přiveze soubor Amanitas," přiblížila program ředitelka Turistického informačního centra města Brna Jana Tichá Janulíková.

Festival pokračuje až do pátku 10. června. Zakončí ho slavnostní Den masek, laděný na téma S Leošem na věčné časy, který takto vzdává hold hudebnímu skladateli Leoši Janáčkovi. Masky souboru Národního divadla vyrazí od Janáčkova divadla na Moravské náměstí. V masce mohou přijít i návštěvníci festivalu a zapojit se tak do soutěže o nejlepší masku z řad veřejnosti.

Denisa Stromecká
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en