Dračí lodě rozvířily brněnskou přehradu

6/6/2015

Brněnská přehrada – Dvacet pádlujících, bubeník a kormidelník. Posádky takzvaných dračích lodí se dnes na brněnské přehradě utkaly v závodech Dragon Boat Grand Prix na tratích dvě stě a tisíc metrů. Výjimečně si závodění vyzkoušeli také junioři, dvě osmičlenné posádky dětí ve věku do dvanácti let.

Přehradu dnes ovládly dračí lodě. Foto: Barbora HalbováPři závodech dračích lodí nestačí jenom síla a rychlost, nutný je také týmový duch. „Dvaadvacet lidí musí v jeden moment udělat stejný pohyb. Tehdy se ukáže opravdová týmová práce," vysvětlil ředitel závodu Tomáš Dvořák.

Snad také proto festival vyhledávají firmy, které závodění vnímají jako aktivitu vhodnou k team buildingu. Letos jich o firemní pohár soutěžilo osm, mezi nimi například firma Point. Po jejich boku soutěžily také zkušené posádky jako Azuma Dragons nebo Brněnští draci, kteří obhájili loňské vítězství.

Jednou ze stálic festivalu dračích lodí jsou také Veteráni Brno. Některým členům týmu je přes sedmdesát. „Čím je člověk starší, tím víc si uvědomuje, jak je pohyb důležitý. Závodění na dračích lodích nás baví a máme skvělý kolektiv," uvedl kapitán veteránské posádky Zdeněk Pekárek.

Podle odhadů organizátorů se dnes z vodního sportu radovalo na tisíc závodníků a diváků. Mezi nimi i Dagmar Zemanová. „Dračí lodě vidím poprvé. Přijeli jsme kvůli ohňostroji, ale proč se nepodívat i na závody," uvedla.

Závody dračích lodí se na přehradě konají už tradičně. Také letos našly své místo na festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Změřit síly si přišly zkušené posádky, začátečníci i firemní týmy. Celkem se závodů zúčastnilo na sedm set padesát závodníků v šestačtyřiceti posádkách.

Barbora Halbová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedi.cz

cz en