Švýcaři představili svůj ohnivý Příběh lásky

8/6/2013
Brno, přehrada – Diváci na brněnské přehradě dnes zhlédli už třetí soutěžní ohňostroj šestnáctého ročníku ohňostrůjné show STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS. Švýcarský tým Sugyp si svou brněnskou premiéru odbyl bez problémů.

Ohnivý Příběh lásky nad Brněnskou přehradou. Foto: Robert Vystrčil„Letos jsem viděl zatím všechny ohňostroje. Ten dnešní měl rozhodně nejlepší úvod. Líbily se mi i srdíčkové efekty, ale trochu mě mrzí výběr skladeb. Zdálo se mi to trochu nesourodé,“ řekl Tomáš Votava.

Počasí se po několika deštivých dnech konečně umoudřilo, návštěvníci ohňostrůjné show tak mohli nechat poprvé deštníky a pláštěnky doma a na přehradě si užít příjemný letní večer.

Přívětivější počasí přilákalo davy lidí. Jejich počet byl větší než v předchozích dnech. „Minule tolik lidí nebylo, v pohodě jsme našli místo na sednutí i u stánků s občerstvením. Dneska to nehrozí. Možná je to i tím, že je víkend a zítra nemusí nikdo vstávat do práce,“ soudí Petr Žižka.

Švýcarští ohňostrůjci si pro svoji show vybrali známé hudební motivy z filmu Titanik, skladby Marylin Monroe, Beatles či Adele. Romantické představení trefně nazvané Příběh lásky dojalo diváky nejen hudbou, ale také barevnými efekty vybuchujícími do rytmu světoznámých skladeb.

Dnešním představením se brněnská ohňostrůjná show přehoupla do druhé poloviny. Další zářivou produkci mohou diváci vidět ve středu opět na přehradě, tentokrát v podání polského rodinného týmu Surex. Celý festival Ignis Brunensis uzavře závěrečný ohňostroj odpálený z hradu Špilberk přesně za týden.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en