Soutěžní ohňostroje a RegioJet Music Fest – přípravy na Brněnské přehradě finišují

31/5/2017
Brno - Červen plný ohňostrojů a hudby čeká Brňany i návštěvníky jihomoravské metropole. Už v sobotu 3. června mohou zájemci zhlédnout první soutěžní ohňostroj mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis nad hladinou Brněnské přehrady, na stejném místě začíná také hudební festival s RegioJet Music Fest.

Nejdřív hudba, potom ohňostroj
Letos poprvé nabízejí organizátoři ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis divákům i hudební festival. RegioJet Music Fest nabízí zábavu ve všechny ohňostrojové dny na Brněnské přehradě. Na pláži v Rakovecké zátoce se představí celkem 25 českých a slovenských interpretů. „Dali jsme do toho maximum, bude to skvělá akce," okomentoval přípravy mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

Všechna vystoupení jsou zdarma. „Organizace byla podobná jako u zpoplatněných akcí, jen jsme se připravili na větší účast. Organizátoři Ignis Brunensis mají vše za dvacet let perfektně zkoordinované a zvládnuté, my se k nim spíše přidali. Přípravy jsme si užili - je to něco úplně jiného, než co jako dopravci běžně děláme, a moc nás to baví," řekl Ondrůj.

Přípravy na hudební festival začaly už v zimě a podílely se na nich desítky lidí. Cíl byl podle organizátorů jasný: připravit pro návštěvníky skvělou akci a dát prostor českým a slovenským umělcům. Návštěvníci si tak mohou poslechnout nejen matadory tuzemské populární scény, jako je Anna K, Lenny či Tata Bojs, ale také začínající a méně známé umělce.

Návštěvníci si mohou přijít první interprety poslechnout už v sobotu 3. června od 15 hodin - a pak před každým dalším soutěžním ohňostrojem.

Soutěžní ohňostroje nejen v rytmu Bugatti stepu
Na výročním festivalu Ignis Brunensis se utkají držitelé ocenění z velkých světových přehlídek a výherci prestižních ohňostrojných soutěží. Návštěvníci budou moci porovnat show na shodnou povinnou hudbu, Bugatti step od Jaroslava Ježka, poté už přijdou na řadu témata zvolená soutěžními týmy.

„Soutěžící to letos rozhodně nebudou mít snadné, je to ale o důvod víc, proč soutěžní ohňostroje rozhodně musím navštívit. A novinka v podobě hudebního festivalu se mi také moc líbí," okomentovala program studentka Michaela Procházková z Brna.

Těší se i Kristina Schwarzová. „Sice žiju v zahraničí, brněnské ohňostroje si ale nemůžu nechat ujít. Určitě navštívím všechny sobotní, budu se snažit dorazit i ve středu. Věřím, že na dvacátý ročník je připraveno něco neobyčejného," svěřila se.

Nejprve v sobotu 3. června nad hladinou Brněnské přehrady elegantně přeběhne kapitán Jack Sparrow. Český Ignis Brunensis Team si k poctě oblíbeného filmového piráta připravil nejmodernější odpalovací technologie a je si jist, že se diváci mají na co těšit. V duchu hudby Hanse Zimmera se pak ponese i druhý ohňostroj, který je věnovaný právě géniovi filmových soundtracků. Pro rakouský tým Pyrovision navíc představuje brněnská přehlídka výzvu, na kterou se připravují opravdu pečlivě.

Další „ohně" budou hudebně různorodější, ohňostrůjci si na diváky přichystali dávku rocku, ale i muzikálové a filmové melodie či klasickou hudbu. Témata jako Šťastný pohled na život, Kouzelné sny a Pyro rapsodie prozáří brněnskou přehradu od poloviny června. „Ignis Brunensis je zvláštní zejména kvůli vodě a člunům. Museli jsme nad tvorbou ohňostroje přemýšlet úplně jinak. Věříme ale, že diváky zaujme celá naše show, ale možná bych vyzdvihl naše zpracování povinné části," okomentoval přípravy Ricardo Caballer Cardo ze španělského týmu Pirotecnia Ricardo Caballer.

Diváky čekají i další akce
Organizátorům Ignis Brunensis se podařilo dvacátý ročník nabít mnoha zajímavostmi - kromě ohňostrojů je pro všechny zájemce připravený také doprovodný program ve formě přehlídek, dětských dnů, výstav, sportu i open-air divadelních představení.

Na různé akce se těší i ti, kteří se podílejí na organizaci program. Patří mezi ně starosta Bystrce Tomáš Kratochvíl. „Dvacátý ročník festivalu je bohatý a zajímavý. Věřím, že organizačně je vše zařízené a návštěvníci si festival užijí a že i obyvatelé Bystrce budou spokojení," řekl. Právě v Bystrci je přehrada, na které se soutěžní ohňostroje odehrávají. Minulé ročníky byly podle starosty Bystrce z organizačního hlediska skvěle zvládnuté, proto tomu tak podle něho jistě bude i tentokrát.

Přehlídky Ignis Brunensis se každoročně účastní statisíce návštěvníků. Na jejich bezpečnost budou i letos dohlížet dohlížet strážníci a policisté, dopravu zase budou mít na starosti zaměstnanci brněnského dopravního podniku.
Dominika Bayerová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU,
více informací na www.munimedia.cz
cz en