Anketa: Chorvatský ohňostroj nadchl publikum

11/6/2014

Brno, přehrada - Druhý soutěžní ohňostroj festivalu Starobrno Ignis Brunensis pocházel z dílny chorvatských ohňostrůjců Mirnovec Pirotehnika. Ohňostroj doprovázela hudba z filmu Mamma Mia a stejnojmenného broadwayského muzikálu s písněmi skupiny ABBA. Show nadchla desítky tisíc lidí, kteří si ji nenechali ujít.

Druhý soutěžní ohňostroj diváky nadchl. Foto: Robert VystrčilJana Kmoníčková, 25 let, Brno, studentka
Úžasné, jedním slovem úžasné, jsem opravdu nadšená. I když jsem z Brna, jsem tu dnes poprvé a už teď vím, že další ročníky si ujít nenechám.

Petr Šipka, 43 let, Vyškov, podnikatel
Je to už můj třetí ročník, ale i přesto vždy odcházím překvapený, co všechno můžou takové rachejtle udělat. Nejsem sice fanda ABBY, ale přesto - nebo možná právě proto - jsem si to užil.

Klára Strejčková, 37 let, Nezamyslice, prodavačka
Jsem tu s celou rodinou a musím říct, že se nám to všem líbilo. Miluju film Mamma Mia, takže jsem se celou dobu vrtěla do rytmu a zpívala si. Podle mě je to letos zatím nejlepší ohňostroj.

Františka Bruláková, 73 let, Brno, v důchodu
Bydlím nedaleko přehrady a zatím jsem nevynechala ani jeden ročník, ani jeden ohňostroj. Bála jsem se, že nám to zkazí počasí, protože začalo trochu poprchávat, ale nakonec se vše vydařilo a mohli jsme si to užít.

Lukáš Noska, 23 let, Bruntál, student
Přiznám se, že jsem tu tak trochu z donucení - moje přítelkyně miluje film Mamma Mia, takže nemohla chybět a já jsem tu jako její doprovod. Ale to neznamená, že bych si to neužil, právě naopak - překapilo mě, jak mě to chytlo a musím říct, že to bylo přímo parádní. Příští ohňostroj si určitě nenechám ujít.

Pavel Dula, 65 let, Kuřim, v důchodu
Jsem tu letos poprvé a ohňostroj se mi moc líbil. Co se mi naopak nelíbilo, byly ty kolotoče okolo a především opilá mládež. Chápu, že pivo k této akci patří, sám jsem si dal, ale podle mého by se mělo více kontrolovat, komu se prodává.

Tomáš Jedlička, 8 let, Prace, žák
Hrozně se mi líbilo, jak to bylo barevné. Doufám, že mě rodiče vezmou i na další ohňostroje.

Petra Louková 45 let, Brno, lékařka
Miluju ABBU, miluju film Mamma Mia, takže bylo jasné, že si tenhle ohňostroj nemůžu nechat ujít. Celou dobu jsem jenom seděla s otevřenou pusou, pohupovala jsem se do rytmu a prostě si to užívala. Líbilo se mi, jak to bylo do rytmu, barevné, zábavné, prostě paráda. Podle mého zatím nejlepší ohňostroj.

Karolína Vysloužilová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en