Noc pod hvězdami očarovala návštěvníky, poslední soutěžní ohňostroj kouzlil s emocemi

13/6/2018
Brněnská přehrada - Na emoce zvýrazněné výběrem podmanivé hudby se zaměřil tým ohňostrůjců Lux Factory z Francie. Středeční podívaná na nebi nad Brněnskou přehradou učarovala svými barvami davům nadšených diváků. Na poslední soutěžní ohňostroj se jich přišlo podívat na 100 tisíc.

Hojnou účast nepřekazila ani nepřízeň počasí - přes den bylo chladno a sychravo. „Naopak jsem si říkala, že alespoň přijde méně lidí a nebudu se muset mačkat," svěřila se jedna z divaček, Karolína Zemtlichová. Zdůraznila, že podívaná to byla velkolepá. Představení ocenila také Lenka Hanačíková. „Bylo to super. Nejvíce se mi líbila druhá pasáž a závěr," řekla.

Francouzský tým předvedl představení plné kouzelných efektů. Stejně rozmanitý byl i výběr hudby. Tvůrci svedli zkombinovat díla klasických autorů s těmi moderními. Zazněla díla skladatelů z Česka - Bedřich Smetana a Vltava, ale také Dvořákův Karneval. Nechyběla ani hudba od italského Giuseppe Verdiho a atmosféru doladily tóny skladby Fly me to the Moon od Franka Sinatry. Tvůrci ale představení doplnili ještě o řadu současných interpretů z celého světa - islandské Sigur Rós, Novozélanďana Rhiana Sheenana a další.

Letošní ročník Ignis Brunensis zakončí v sobotu 16. června epilog nad Špilberkem. Show nazvaná Ach synku, synku připomene 100. výročí vzniku Československa.

Kristýna Motyčáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en