Nezapomenutelná podívaná nad přehradou: dobrodružství kapitána Jacka Sparrowa

4/6/2017
Brněnská přehrada - Vysokou laťku pro své soupeře nastavil v sobotu večer první letošní soutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis.

Noční oblohou rozléhala dobrodružná hudba, která provázela tančící barvy a jiskry zprostředkující dobrodružství kapitána Jacka Sparrowa. Diváci se už od začátku neubránili nadšeným a ohromeným výkřikům.

„Hned jsem věděl, že ta hudba je z Pirátů z Karibiku. Nejvíce se mně a dětem líbila ta loď a medúzy, které jely nahoru," neskrýval nadšení jeden z návštěvníků, který se představil pouze křestním jménem Roman.

Skvělou atmosféru si pochvaluje i student Samo Duric, který navštěvuje brněnskou soutěž ohňostrojů každoročně. „Ten hudební festival s volným vstupem je výborný nápad. Skvěle jsme se na něm před ohňostrojem pobavili. A ohňostrůjci se pak skutečně vyznamenali. Líbí se mi, jak tato akce dává dohromady lidi," svěřil se.

Show Jack Sparrow na motivy Pirátů z Karibiku připravil český tým pod festivalovou značkou Ignis Brunensis. Spolu s hlavní ohňostrojnou soutěží odstartoval také RegioJet Music Fest, který letos nově zpříjemňuje divákům čekání na ohňostroje. Před vystoupením hlavní hvězdy Anny K. bylo v areálu hudebního festivalu kolem 12 tisíc diváků.

Jako druhý se ve dvacátém ročníku mezinárodní ohňostrojné soutěže představí rakouský tým Pyrovision ve středu sedmého června. Před ohňostrojem Rakouska vystoupí na RegioJet Music Festu opět se vstupem zdarma Peter Aristone, November 2nd, UDG a jako hlavní hvězda slovenská zlatá slavice Zuzana Smetanová.
Simona Baniarová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en