Cesta kouzelných barevných světel zavedla diváky do Slovinska

10/6/2015
Cesta kouzelných barevných světel zavedla diváky z Brna až do Slovinska. Foto: Robert Vystrčil

Brněnská přehrada – Ještě v devět hodin večer bylo ve středu pobřeží brněnské přehrady plné skupinek štěbetajících lidí. Už o hodinu později se ale skupiny slily v jeden dav, který očekával další festivalový ohňostroj. „K ohňostrojům patří spousta doprovodné zábavy, koupíme si na stánku palačinku, dáme pivko a poznáme nové lidi, je to příjemně strávený večer," popsal například Václav Karger.

Našli se i lidé, pro které byl dnešní den příležitostní k oslavě, ke které si záměrně zvolili prostředí přehrady. „Dnes tu kamarádka slaví narozeniny, bereme to tak, že ohňostroje jsou tu pro ni," řekla rozjařeně Hana Drahokoupilová, jedna z účastnic improvizované narozeninové party.

První vystřelená rachejtle spolu s Dvořákovou 6. symfonií zahájila povinnou část společnou všem soutěžícím osmnáctého mezinárodního festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Dav odměňoval ohňostrůjné efekty potleskem, nadšené děti seděly na ramenou svých rodičů a ukazovaly na obrazce zářící na obloze.

Martin Ševčík, který byl na festivalu letos poprvé, měl možnost porovnat dnešní ohňostroj s tím, který viděl v Ostravě. Pestrost brněnské show ocenil. „Bylo super, že jsme stáli přímo u hudby, měli jsme kompletní zážitek," uvedl.

Slovinci, kteří se letos mezinárodního festivalu ohňostrojů účastnili poprvé, volili při výběru skladeb kromě společného klasického základu i moderní hudbu a národní písně. Nejbouřlivější potlesk si pak vysloužila variace na skladbu Cry me a river v podání Michaela Bublé.

I středeční soutěžní ohňostroj si podle diváků udržel výbornou úroveň. Soutěžní tým si může gratulovat k úspěchu.

Klára Čeperová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en