Temperamentní představení španělských mistrů rozzářilo Brněnskou přehradu

17/6/2017
Brněnská přehrada - Ohnivá show španělských mistrů nesoucí poetický název Kouzelné sny rozzářila sobotní večer na Brněnské přehradě a uzavřela tak soutěžní část dvacátého ročníku festivalu Ignis Brunensis.


„Na španělský ohňostroj jsem se společně s čínským těšil nejvíc. Zrovna k těmto dvěma národům mi ohňostroje sedí, tak jsem na to byl zvědavý," řekl Jakub Šubrt, který byl výsledkem v obou případech nadšený. Právě s ohňostrojem Kouzelné sny tým z Valencie zvítězil v minulém roce na jednom z největších ohňostrojných festivalů na světě v kanadském Montrealu. Pro brněnský festival Španělé představení ještě upravili.

Oproti předchozím ohňostrojům na přehradě zvolili Španělé hudbu modernějšího stylu a rychlejší tempo. Diváci tak mohli cítit dynamičnost a strmou gradaci celého představení, kdy se hra světel propojovala s řadou melodií ze slavných filmů.

Sobotní akci provázelo chladnější počasí, diváky to ale od podívané neodradilo. „Když jsem se podívala ven, nejdříve se mi moc nechtělo. Pak jsem si ale řekla, že to není daleko a nenechám si ujít poslední soutěžní podívanou," uvedla Jana Brožková.

Pirotecnia Ricardo Caballer je španělská společnost působící na celém světě. V roce 1881 ji založil Vicente Caballer Calatayud, v současnosti ji řídí Ricardo Caballer Cardo.

Všech pět soutěžních ohňostrojů Ignis Brunensis sledovalo 810 tisíc lidí. Vítěze vyhlásí organizátoři v neděli 18. 6.

Na Brněnské přehradě spolu se závěrečným soutěžním ohňostrojem skončil také velmi úspěšný první ročník festivalu RegioJet Music Fest. Hudební festival uspořádala společnost Student Agency RegioJet při všech pěti soutěžních ohňostrojných večerech zdarma bez vstupného jako dárek pro diváky. Na závěr RegioJet Music Festu vystoupila před ohňostrojem Španělska kultovní česká kapela Mňága a Žďorp za ovací více než osmitisícového publika.

Přestože soutěžní ohňostroje už skončily, celý dvacátý festival Starobrno Ignis Brunensis ještě zdaleka nekončí. Festivalové dění se z přehrady stěhuje do centra Brna, kde se programy odehrají především v sobotu 24. června při tradiční Zábavě pod hradbami, letos nově s programovým centrem na výstavišti.

Akce bude vrcholit epilogem - ohňostrojem nad hradem Špilberk v sobotu 24. června ve 22.30 hodin. Představení nad Špilberkem s názvem Nebe na zemi připravuje Flash Barrandov SFX s malou ohňostrojnou předehrou na výstavišti. Na poslední předprázdninový víkend jsou připravené také jízdy historických vozidel městské dopravy a parních vlaků při Dopravní nostalgii.

Jiří Král
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en