Ohňostroj rumunských mistrů rozdával energii

9/6/2018
Brněnská přehrada - Jedinečnost rumunskému ohňostroji, který diváci mohli sledovat na sobotní obloze nad Brněnskou přehradou, dodala mluvená část. „Chvilka bez hudebního podkladu byla hodně emotivní. Taky se mi líbilo, že Rumuni ukázali, jací jsou vlastenci," ocenila divačka už druhého soutěžního ohňostroje Ignis Brunensis Marcela Jurečková.

Stejně jako Poláci, i rumunští ohňostrůjci zařadili povinnou hudební část - Dvořákův Karneval, hned na začátek. „Moc se mi líbilo, jak byl ohňostroj celistvý. Všechno ladilo dohromady a bylo velmi dynamické," pochválila návštěvnice Lucie Dvořáčková.

Rumunský tým Pyro Events ohňostroje sestavuje už od roku 2006. Za tu dobu stihl vytvořit přes tisíc barevných podívaných. Na prestižní soutěži Pyronale Competition v Berlíně získal první místo.

Třetím a posledním soutěžním ohňostrojem bude ve středu francouzská Noc pod hvězdami. Výsledky se veřejnost a tvůrci dozví ve čtvrtek, za týden se pak rozzáří nebe nad Špilberkem posledním ohňostrojem letošního ročníku Starobrno Ignis Brunensis, který vytvoří opět český tým.

Kateřina Bečková,
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrči
cz en