Rakouský ohňostroj byl poctou skladatelům Hansi Zimmerovi a Jaroslavu Ježkovi

8/6/2017

Brněnská přehrada - Pocta Hansi Zimmerovi... a Jaroslavu Ježkovi rozzářila ve středu večer nebe nad Brněnskou přehradou. Rakouský tým Pyrovision předvedl divákům další ze soutěžních ohňostrojů mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis.

„Naše představení jsme pojmenovali po Hansi Zimmerovi, protože je jedním z největších skladatelů filmové hudby a autorem hudby nejpopulárnějších a nejúspěšnějších filmů v posledních dvaceti letech," řekl šéf společnosti Pyrovision Christian Czech.

Podle studentky Marty Strakové hudba k celkové atmosféře do ruda laděného asi patnáctiminutového ohňostroje dobře ladila. „Nicméně osobně jsem poznala jen znělku Pirátů z Karibiku," svěřila se.

Představení bylo krásné i podle Libora Zapletala. „Užil jsem si to. I když jsem neslyšel komentátory z pódia, hudbu jsem slyšel dobře," uvedl Zapletal.

Doprava na ohňostroj byla sice rozšířená, přesto například autobusy praskaly ve švech. „Snažila jsem se přijet včas, pro celkový zážitek je důležitý i výběr místa," řekla Irena Jandová z Kuřimi.

Diváci mohli i tentokrát ještě před večerním ohňostrojem navštívit také hudební festival. Na RegioJet Music Fest vystoupila jako hlavní hvězda slovenská zlatá slavice Zuzana Smatanová. Jejímu koncertu přihlíželo v zóně hudebního festu kolem osmi tisíc diváků.

Společnost Pyrovision založil v roce 1996 Christian Czech. Tým každoročně vytváří více než sto velkých ohňostrojů, show a speciálních pyrotechnických efektů - část z toho pro filmovou a divadelní produkci.

Třetí soutěžní ohňostrojnou show předvedou už v sobotu desátého června němečtí ohňostrůjci Innovative Pyrotechnik, kteří v minulých letech uspěli například na festivalech v Šanghaji nebo v Montrealu. Před sobotní německou show si mohou diváci na RegioJet Music Festu užít kapely Tata Bojs, Mirai, Vlny, Lake Malawi, Leon a písničkáře Pokáče.

Jiří Král,
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en