První soutěžní ohňostroj: Portugalci roztančili nebe nad Brněnskou přehradou

5/6/2019
Brněnská přehrada - Barvy, tanec a souznění. To mohli pociťovat diváci ve středu od půl jedenácté večer na Brněnské přehradě a v její blízkosti. Mohli se pokochat barvami, hudbou a nejrůznějšími obrazci na nebi. Jako by celé Brno najednou tančilo, připadalo mnohým. A o tom to bylo. Skupina Grupo Luso Pirotecnia z Portugalska přijela do Česka po deseti letech a pro diváky připravila show nazvanou Ohňový tanec.

O tom, že lze dobře spojit různé styly hudby, byla přesvědčena už před ohňostrojem dvaadvacetiletá Marie Černá. „Tančím už mnoho let, proto jsem se vydala na přehradu, abych zhodnotila, jak se toho Portugalci ujali. Je neuvěřitelné, jak dokázali ve své show propojit různou hudbu a druhy tance. Člověk by nečekal, že i nebe může tančit, ale oni to dokázali," je přesvědčena Černá.

Janě Doležalové se vyplatilo přijet na představení až ze Znojma. „Všichni přátelé mi pořád říkali: ,Pojeď, je to skvělé!‘ ale já to vždycky brala s nadsázkou. Atmosféra, která tady panuje, je ale doslova nakažlivá. Je krásné vidět, jak dokáže lidi něco opravdu spojit," svěřila se divačka.

Portugalci dokázali do jedné linie spojit notoricky známý Jailhouse Rock od Elvise, na který lidé tančí už několik generací i letní hit roku 2016 Can't stop the feeling od Justina Timberlaka, který show zakončil. Zajímavým prvkem byla také hudba indická.

„Rozhodně to stálo za to, stejně jako pokaždé. Nedokážu zhodnotit, který ohňostroj se mi líbí víc a který nejvíc. Každý je svým způsobem jedinečný. Jsem pyšná, že se taková akce koná právě v Brně. Městu to dává punc originality a prestiže," myslí si Brňačka Tereza Hermanová.

Portugalci zahájili soutěžní část festivalu. V sobotu 8. června se představí Filipínci, kteří zažijí v Brně svou ohňostrojovou premiéru. Jejich představení se jmenuje Jazz, jak má být. Posledním soutěžním ohňostrojem je pak 12. června norská show.

Eliška Pavlíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en