Hvězdný tanec rozzářil oblohu nad Špilberkem

23/5/2014
Brno, Mendlovo náměstí – Stovky lidí přišly sledovat první letošní ohňostroj přehlídky Starobrno Ignis Brunensis na jedno z doporučených vyhlídkových míst v centru Brna. Příjemné podívané přála jasná obloha a velmi teplá květnová noc.
Hvězdný tanec nad Špilberkem. Foto: Robert VystrčilJak název Hvězdný tanec napovídá, tématem show byla obloha, která podle autora spojuje vše, co je nad lidmi. Stejně jako se propojují i lidské osudy. Diváci si mohli vychutnat obrazce připodobňující hvězdné kytice, letící tělesa či roje meteoritů.

„Nejlepší byla pasáž, kdy hudba přecházela ze smyčcové části na rockovější. Závěr byl také krásný,“ řekl Filip Werner, který přijel na ohňostroje vůbec poprvé. O něco kritičtější byl Adam Novotný. „Chvílemi se mi zdálo, že představení příliš nekorespondovalo s hudbou. Ale závěr byl monumentální,“ uvedl.

Představení doprovázela jako každoročně hudba, vysílaná na vlnách rádia Kiss Hády 88,3 FM. Čeští ohňostrůjci zvolili mix klasiky od Leoše Janáčka, hudby z filmu Blade Runner a vše zakončila směs rockové hudby.

Na další, ještě nesoutěžní ohňostroj, se mohou lidé těšit 31. května v areálu Hněvkovského v Komárově.

Eliška Mezuláníková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en