Náměstí Svobody se změnilo v pestrobarevný kabaret

15/6/2013
Masky zaplnily v pátek večer brněnské náměstí Svobody. Foto: Martina UčňováBrno, náměstí Svobody – Život je kabaret není jen bohémské zvolání ze známého muzikálu, ale i motto letošní Slavnosti masek, jednoho z vrcholů festivalu Divadelní svět Brno. Není tedy divu, že se centrální náměstí Svobody v pátek odpoledne zaplnilo artisty, baletkami a kankánovými tanečnicemi.

Brněnská divadla jedno po druhém představila své kostýmní pojetí života v kabaretu, A bylo se na co dívat. Témata masek byla různorodá, vedle sebe tak diváci mohli vidět postavy z večerníčků, noční můry, svatební průvod i polonahé tanečníky a tanečnice.

„Celý průvod byl povedený, i když některé masky byly dost monotónní, třeba ty na téma Moravské Rio. Rozhodně se mi nejvíc líbily takové ty tmavé depresivní masky doprovázené dramatickou hudbou,“ řekla divačka Kateřina Čermáková.

Odborná porota hodnotící jednotlivá divadla jí dala za pravdu. Po prvním kole hlasování měly divadla Reduta a HaDivadlo stejný počet bodů, ve druhém kole ale vyhrálo právě HaDivadlo a jejich temné kostýmy na téma Karneval nočních můr. Korunu pro krále vítěznému divadlu předal primátor Roman Onderka se slovy Král je mrtev, ať žije král. A tak tomu bude až do příštího ročníku přehlídky Divadelní svět.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en