Pivní festival otevřel letošní ohňostrůjný festival Starobrno Ignis Brunensis

17/5/2019
Brno, Riviéra - Nejen zlatavý nápoj, ale i mnoho hudby či dobré jídlo. A také živé přenos z hokejového mistrovství světa. To všechno si mohou od čtvrtka do soboty užívat návštěvníci Pivních slavností Františka Ondřeje Poupěte. Festival organizátoři nazvali podle zakladatele českého odborného pivovarnictví a také sládka brněnského městského pivovaru, který žil na přelomu 18. a 19. století.

„Bylo to super, zahráli jsme si s přítelkyní hry, dali jsme si dobré pivo a ani zima nám nebyla," ohodnotil v pátek odpoledne pivní festival jeden z návštěvníků Petr Kiš. Také Kateřina Suchá byla spokojená. „Dnes parádně vyšlo počasí. Dali jsme si pivo a můžeme sledovat i hokej, protože hrají naši chlapci," pochvalovala si.

Kromě velkých tradičních pivovarů se mezi téměř třemi desítkami pivovarů objevily i minipivovary. Organizátoři ale nezapomněli ani na ty, co preferují víno. Lidé si mohli pochutnat i na grilovaných jídlech, kotlíkových specialitách, děti pak potěšily hlavně sladké wafle či palačinky.

Zájemci mohli v pátek a mohou i v sobotu absolvovat také pivní školu s emeritním brněnským sládkem Bohuslavem Kandrnálem - seznámí se tam s postupem výroby piva nebo se naučí, jak správně pivo čepovat. Nechybí ani pivní kvízy, soutěže a koncerty několika kapel.

Stranou na pivním festivalu nezůstává ani boj s odpady. Svou „odpadovou stopu" mohou návštěvníci minimalizovat tím, že odevzdají použité kelímky na určeném místě a za každých třicet kelímků dostanou „pivenku" na jedno pivo zdarma.

Milovníci piva si mohou všech lákadel festivalu užívat ještě v sobotu. Akci zakončí v osm hodin večer oldies diskotéka Jindry Eliáše, který na Riviéře oslaví 50 let na brněnské disko scéně.
Alexandra Hudáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en