Sobotní nebe nad Špilberkem rozzářily Velké naděje, zněla hudba Pink Floyd

26/6/2021

Brno, Špilberk – Čeští ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX předvedli v sobotu večer na brněnském nebi barevnou show synchronizovanou do tónů hitů jako High Hopes, po kterém získal ohňostroj i název, nebo třetí části legendární kompozice Another Brick In The Wall.

Designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla na silný hudební podklad připravili působivou show. První polovina se nesla v červených a zlatých barevných tónech, v druhé polovině ovládli nebe prostřednictvím barevných explozí.

I tento první ohňostroj je letos zařazený do soutěže, v níž o vítězích ve veřejné anketě rozhodnou diváci. Hned po skončení navíc mohou show ohodnotit na facebookové stránce. O tom, že český zahajovací ohňostroj má dobře nakročeno, svědčí i reakce diváků. „Nevěděl jsem, kam koukat dřív, byla to paráda," shrnul své pocity David Horák. Podobně hovořila Karolina Staňková. „Krásné, Floydům by to určitě udělalo radost," míní.

Příprava ohňostroje byla poznamenaná pandemickou situací, namísto tradiční přehrady jsou všechna show nad hradem Špilberk. „Výhodou je, že ohňostroj je nad městem vidět v okruhu několika kilometrů, diváci jej můžou sledovat z různých míst," komentoval lokalitu za organizátory Jiří Morávek, ředitel společnosti SNIP & CO, která za festivalem stojí.

Diváci ohňostrojný muzikál sledovali z centra města, Mendlova náměstí nebo z vyhlídky na Kraví hoře, další zájemci sledovali show v živém přenosu na YouTube, kde uvidí také další letošní ohňostroje i jejich záznamy v rozlišení 4K.

Dominika Lišková

Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online
Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en