Štáb Ignis Brunensis vyčlenil pro pomoc jižní Moravě 100 tisíc korun a chystá sbírku

25/6/2021

Brno – Finanční příspěvek, víkendová sbírka a benefiční koncert. Taková jsou první rozhodnutí organizačního štábu Ignis Brunensis z dnešního rána v souvislosti s ničivým tornádem, které postihlo jižní Moravu.

„Už běžící programy v centru Brna zaměřené především na rodiny s dětmi, včetně vystoupení dětí jihomoravských základních uměleckých škol a podobně, není jednoduché zastavit. Rovněž připravený sobotní ohňostroj není možné zrušit. Kromě jiného ani z řady bezpečnostních důvodů. Od dnešního rána proto začleňujeme dobročinné aktivity přímo do festivalových programů," vysvětlil ředitel marketingu a obchodu pořádající společnosti SNIP & CO Ondřej Morávek.

Po operativní dohodě s primátorkou Markétou Vaňkovou se tak pod garancí Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje uskuteční při víkendových akcích v Brně na náměstí Svobody sbírka prostřednictvím QR plateb.

Pro získání dalších prostředků pro poničené oblasti jižní Moravy se také celý „Ignis" tým zapojuje do přípravy benefičního koncertu, který se bude konat příští týden pod mediálním a produkčním patronátem festivalu Ignis Brunensis.

Další podpůrné aktivity budou organizátoři ohňostrojného festivalu průběžně upřesňovat.

(jč)

cz en