Švýcarsko-čínský tým připravil pro diváky skutečně hravý ohňostroj plný barev, štěstí a radosti

15/6/2017
Brněnská přehrada - Nádherný vodopád barevných jisker valících se z oblohy na diváky připravil ve středu večer švýcarsko-čínský tým Sugyp a Jin Yi Fireworks. Atmosféra představení nabila mnohé diváky pozitivní energií a dobrou náladou.

Více než 140 tisíc návštěvníků si užilo nejenom světelnou show, ale také hudební doprovod sestavený z písní, které trhaly žebříčky hitparád. Kromě rockové hudby nesmrtelné Nirvany si na své přišli i milovníci jazzu či klasické hudby. Nadšené výkřiky diváků byly důkazem, že umění ohňostrůjců diváky opravdu zasáhlo. Svou spokojenost dávali mnozí najevo nejen výkřiky, ale také hlasitým pískáním a potleskem po skončení každé písně.

„Bylo to naprosto úžasné. Myslím, Ignis Brunensis se rok od markantně zlepšuje," řekla jedna z divaček, Miriam Babrnáková.

Rovněž další návštěvník, Mishuk Sarker, byl nadšený. „Byl to suverénně nejbarevnější ohňostroj. Neměl žádné hluché místo, měl po celou dobu tempo, vše sedělo s hudbou. Bylo vidět, že si na tom ohňostrůjci dali záležet. Švýcarsko-čínská spolupráce byla ideální," svěřil se.

Pátý a letos poslední soutěžní ohňostroj bude v sobotu 17. června patřit Španělům. Představí se jedna z nejstarších ohňostrojných společností na světě založená v roce 1881, loňští vítězové jednoho z největších světových ohňostrojných festivalů v kanadském Montrealu - Pirotecnia Ricardo Caballer. Před španělským ohňostrojem vystoupí na závěr RegioJet Music Festu zpěvák Jakub Děkan následovaný skupinami Like-it, O5&Radeček, Light&Love a celý festival zakončí vystoupení kultovní kapely Mňága a Žďorp.

Simona Baniarová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en