V roce 2021 čekají diváky Ignis Brunensis čtyři soutěžní ohňostroje

30/12/2020
Brno - Přípravy na čtyřiadvacátý ročník Ignis Brunensis 2021 jsou v plném proudu. „Máme velkou radost, že se podařilo zajistit opravdu světovou sestavu týmů. Mezi jinými i ohňostrojné 'superstar' ze Švédska," uvedl marketingový ředitel pořádající společnosti SNIP & CO Ondřej Morávek.

Jak bude vypadat hlavní ohňostrojná soutěž na Brněnské přehradě?
V roce 2021 se můžeme na Brněnské přehradě těšit na čtyři soutěžní ohňostroje. Představí se například Chorvatsko, Slovinsko a Švédsko. Samozřejmě se ještě může něco změnit, protože nikdo neví, jaký bude vývoj koronavirové situace u nás ani ve světě.

Připravujete na rok 2021 klasický ročník, kdy diváci kromě soutěžních ohňostrojů na přehradě budou moci zhlédnout i dva nesoutěžní nad Špilberkem?
Ano, nad Špilberkem znovu chystáme tradiční závěrečné galafinále a usilujeme také o úvodní prelude.

Znáte už termín, ve kterém by se festival měl uskutečnit?
Pokud to situace, zejména s ohledem na Covid-19, dovolí... V roce 2021 se posouváme blíže k letním prázdninám. Soutěžní ohňostroje na Brněnské přehradě plánujeme v roce 2021 od poloviny června - konkrétně na sobotu 12. června, středu 16. června, sobotu 19. června a středu 23. června. Galafinále nad Špilberkem by se mělo uskutečnit v sobotu 26. června. V plánování nás limituje i kalendář světových přehlídek, do kterého Ignis Brunensis patří.

Mají už stanovený termín i doprovodné akce?
Programy tradičního festivalu zábavy připravujeme v období od 4. do 27. června 2021.

V roce 2022 čeká Ignis Brunensis významné výročí - čtvrt století. Připravujete na jubilejní ročník něco speciálního?
Pětadvacátý ročník chystáme v podstatě už třetím rokem. Po dvacátém ročníku jsme vyhlásili, že čtvrtstoletý ročník v roce 2022 bude ohňostrojnou soutěží vítězů předchozích ročníků. Brno by mělo být v ročníku 2022 jednou z nejlépe obsazených ohňostrojných soutěží minimálně v evropském měřítku. Zatím se do ročníku, kterému pracovně říkáme „nejlepší z nejlepších", nominovala Francie a Norsko. Podle situace je pak naším právem producenta doplnit sestavu takzvaně na divokou kartu. Už teď je několik opravdu světových společností, které jsou připravené do Brna v roce 2022 přijet.

(red)
cz en