Vítězi Ignis Brunenis se stali Švýcaři

13/6/2013
Brno-střed – Švýcaři z týmu Sugyp se stali vítězi šestnáctého ročníku soutěžní části brněnského festivalu STAROBRNO- IGNIS BRUNESIS. Vítězové zaujali především scénografií.

„Z festivalu jsem nadšen. Byla to krásná akce v krásné zemi,“ řekl bezprostředně po vítězství za zvuků skladby We are the champions Nicolas Guinand, designér švýcarské skupiny. Vítězné ohňostrůjné představení v sobotu 8. června přilákalo k Brněnské přehradě na sto sedmdesát tisíc lidí a na jasné nebi rozehrálo hru s city za hudby z filmu Titanic či skupiny Beatles.
Vítězný švýcarský ohňostroj. Foto: Robert Vystrčil
Organizátoři dnes v Rytířském sále brněnské radnice předávali také cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod nazvanou Hudba mezi ohni. Převzala si ji polská rodinná firma Surex, jejichž ohňostroj rozzářil brněnské nebe včera.

Polská skupina zvítězila rovněž v kategorii Cena primátora města Brna udělované za design ohňostroje v úvodní povinné dvouminutové části. Poláci překvapili především netradičním hudebním pojetím, kdy se skladba Chasapiko dočkala moderní remixové úpravy.

Nejlepší scénografii pak předvedli celkoví vítězové Švýcaři. Za své představení si odnesli putovní hliněnou sošku z dílny brněnského umělce Jaroslava Homoly a další ceny.

Oceněni byli i nesoutěžní ohňostrůjci, a to certifikáty za technickou spolupráci a přínos brněnskému festivalu, dále také předseda poroty, brněnský fotograf Rostislav Košťál, který v čele rozhodců stál už pošestnácté. Jiří Morávek, šéf pořádající společnosti Snip&Co, poděkoval za ročník, který byl podle něho výjimečný, i přes komplikace v podobě povodní, které se dotkly velké části účastníků.

Grandfinále festivalu STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS se koná už zítra ve 22.30 na hradě Špilberk. Show předvedou čeští zástupci Flash Barrandov SFX, design ohňostroje vytvořil Jaroslav Štolba.

Adéla Jurková,
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil


CELKOVÉ VÝSLEDKY SOUTĚŽE STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2013

Hlavní cena statutárního města Brna a Jihomoravského kraje: Celkové hodnocení synchronizace ohňostroje s hudebním doprovodem, hodnocení výtvarné a scénografické koncepce ohňostroje – celkový umělecký dojem komponovaného ohňostroje.

Vítězem a držitelem hlavní ceny 16. mezinárodní přehlídky ohňostrojů STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS se stává ohňostrojná společnost
SUGYP Švýcarsko

CENA ČESKÉHO ROZHLASU Hudba mezi ohni za nejlepší hudební doprovod ohňostrojného představení. Cenu udělil Český rozhlas podle hlasování odborné poroty ohňostrojné společnosti:
SUREX Polsko

CENA ČESKÉ TELEVIZE Scéna mezi ohni za nejlepší scénografické řešení ohňostrojného představení. Cenu udělila Česká televize podle hlasování odborné poroty ohňostrojné společnosti:
SUGYP Švýcarsko

ZVLÁŠTNÍ CENA PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA za nejlepší design závazné části ohňostrojné show na hudbu Řek Zorba – tanec řezníků Chasapiko. Cenu udělil primátor Roman Onderka na doporučení odborné poroty ohňostrojné společnosti:
SUREX Polsko

CENA DIVÁKA STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS BRNO 2013
Vítěz ankety CENA DIVÁKA STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2013 bude vyhlášen 19. června 2013 na základě hlasování diváků ze všech šesti ohňostrojů letošní přehlídky STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS. Hlasování se koná na stránkách www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků, které jsou distribuovány v Programových magazínech, v restauracích McDonald´s v Brně a na infostánku Nákupního a zábavního centra OLYMPIA BRNO. Zahájení hlasování je v pátek 14. 6. ve 23.00 hodin, uzávěrka ankety je v úterý 18. 6. ve 24.00 hodin.

(red)
cz en