Vítězové Ignis Brunensis: španělští ohňostrůjci z týmu Pirotecnia Ricardo Caballer

18/6/2017
Brno - Temperamentní španělské Kouzelné sny okouzlily nejen diváky, ale i porotu letošní mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis. Španělé získali hlavní cenu, ale do Valencie si odvážejí také cenu České televize za nejlepší scénografické řešení show a cenu primátora města Brna za nejlepší design na závaznou hudební dvouminutovku Bugatti step Jaroslava Ježka.

„Jsem moc rád, že jsme se mohli podívat do Brna, za což vděčíme z velké části Jaroslavu Štolbovi a společnosti Flash Barrandov. Velmi rádi využijeme možnosti přijet v dalších letech znovu," řekl šéf vítězného týmu Ricardo Caballer.

Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu získal švýcarsko-čínský tým Sugyp a Jin Yi Fireworks. Devatenáctičlenná odborná porota vybírala mezi soutěžními show Česka, Rakouska, Německa, společného ohňostroje Švýcarska s Čínou a představením Španělska.

Posledním oceněním, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit tradičně všech sedm ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk. Hlasování začíná po skončení sobotního epilogu 24. června ve 23 hodin a potrvá do středy 28. června do 24 hodin. Hlasovat lze na stránkách www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování organizátoři uveřejní ve čtvrtek 29. června.

„Spojení slov velkolepá show dokonale vystihuje podobu festivalu. Za 20 let své existence se stal jednou z největších akcí svého druhu v Evropě," konstatoval brněnský radní Pavel Staněk. Ocenil také velkou účast diváků.

Příští jednadvacátý ročník festivalu Ignis Brunensis se uskuteční od 26. května do 24. června 2018. „Tématem bude 100 let Československa a 90. výročí brněnského výstaviště," uvedl hlavní organizátor festivalu Jiří Morávek ze společnosti SNIP & CO.
Jiří Král
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en