Začátek června bude v Brně ve znamení moravských vín

25/5/2016

Brno - Nejenom dobré víno, ale i pochutiny všeho druhu budou moci ochutnat návštěvníci přehlídky moravských vín Vínománie. Po osm dnů od 1. června zaplní akce brněnské náměstí Svobody.

Zájemce čeká výběr ze sedmadvaceti moravských vinařství, grilované speciality, farmářské produkty i sladké výrobky z brněnské cukrárny Tutti Frutti. O zahájení přehlídky se svým vystoupením postará Vojenský umělecký soubor Ondráš. Při Vínománii vystoupí mimo jiné také skupiny Kupodivu, Folklorica nebo cimbálka Šmytec.

„Akce se mi velmi líbí, určitě tam zajdu strávit odpoledne. Víno spojené s jídlem a folklorním doprovodem je skvělý nápad," řekl student a začínající vinař Sebastian Lorenz.

Stánky budou v provozu denně od deseti hodin dopoledne a do večera, dokud budou mít návštěvníci zájem. Cena degustovaného vína se bude pohybovat mezi deseti až pětadvaceti korunami za půl decilitru.

„Nakupovat se bude přímo u vinařských stánků, kde budou k dispozici i degustační sklenice," uvedla organizátorka akce Eva Skácelová.

Markéta Skopalová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

cz en