Anketa: Lidé se nejvíc těší na ohňostroje a muzejní noc

24/5/2008

24. 5. 2008, 9.50
Brno- střed
- Jedním z tisíců návštěvníků včerejšího ohňostrojného prelude byla třiadvacetiletá studentka Marie Mištová z Jihlavy. Pochvalovala si, že první ohňostroj byl krásný. „Půjdu na muzejní noc i další ohňostroj, ale chystám se i na jiné akce," dodala dívka. Další náhodně oslovení lidé hovořili podobně.

Božena Klusáková, 57 let, sekretářka z Brna
Na festivalu se mi líbí, byla jsem na ohňostroji a na Zelném trhu. Těším se hlavně do muzeí a na další ohňostroje na přehradě, ale ještě přesně nevím, na co všechno půjdu.

Lukáš Bartošek, 18 let, student z Brna
Na festivaly moc nechodím, ale ohňostroj se mi líbil. Chystám se i na ty další na přehradu.

Petr Šnapka, 24 let, programátor z Vyškova
Festival je parádní. Na jiných akcích jsem nebyl, ale protože nejsem z Brna, půjdu jen na další ohňostroje.

Roman Zelenák, 42 let, sociální pracovník a novinář z Brna
První ohňostroj jsem neviděl, protože jsem byl zrovna někde uvnitř. Jinak jsem viděl jednu akci v Ha Divadle a chci jít na Muzejní noc, protože mě to zajímá. Samotné ohňostroje se mi na celém festivalu nelíbí, je to drahá zábava pro masy, ale není to kultura, jen pokus udělat nějakou umělou tradici bez hlubšího opodstatnění. Všechno ostatní je v pořádku, je dobře, když město žije, protože se to tak dělá všude ve světě.

Petra Valterová, 18 let, studentka z Brna
Program neznám, i když jsem z Brna, tak vůbec nevím, co tady je. Líbil se mi samozřejmě ohňostroj a doufám, že budou tak hezké i ty ostatní, na které se chci jít podívat.

Marcela Dolejšová, 39 let, prodavačka z Brna
Na festival chodím každý rok, navštívila jsem většinu ohňostrojů, takže i ten dnešní. Na jiných akcích jsem kromě Noci kejklířů nebyla, protože festival teprve začal. Chystám se na všechny ohňostroje, do muzeí i jinam. Řídím se podle letáčku, který mám doma. Když jsou někde akce a hodí se mi to, tak jdu.

Stanislav Kamenský
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en